Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 04 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Bratumiła, Krystian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Nawałnice nad regionem. Setki połamanych drzew, zerwane dachy ZDJĘCIA

Ogromne straty po nocnych burzach nad naszym regionem. Towarzyszył im ulewny deszcz i wichura, która łamała drzewa jak zapałki. Cienia Pierwsza w gminie Opatówek wygląda jak po przejściu huraganu.

Tam uderzenie nawałnicy było największe, o czym świadczy wiatrołom w Cieni Pierwszej. Las został praktycznie zrównany z ziemią, zniszczonych jest kilkaset drzew. Ale to niejedyne straty po nocnych nawałnicach. – W tej chwili usuwamy głównie połamane drzewa, ale także mamy zerwane dachy. Zgłoszenia napływają bez przerwy i dotyczą wszystkim gmin – mówi portalowi faktykaliskie.pl dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu.

Do akcji straż pożarna zaangażowała maksymalne siły i środki. - Do tej pory odebraliśmy ponad 30 zgłoszeń, głównie z terenu gmin: Blizanów, Szczytniki, Godziesze, Opatówek, Brzeziny i Koźminek - wymienia Grzegorz Kuświk, oficer prasowy kaliskiej straży pożarnej. Ratownicy usuwają przede wszystkim powalone na drogach drzewa i zabezpieczają uszkodzone dachy. Pojedyncze zgłoszenia dotyczą zalanych posesji. Uszkodzonych jest też wiele linii energetycznych.

Aktualne informacje na temat awarii można znaleźć, klikając w poniższą mapę: