Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 25 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Lucja, Albrecht

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Narodowy Spis Powszechny: nie daj się oszukać fałszywemu rachmistrzowi!

Uwaga na telefony – pracę rozpoczęli rachmistrzowie, których zadaniem będzie spisanie nas w ramach Narodowego Spisu Powszechnego. Jednak zadzwonią tylko do tych osób, które nie spisały się online. Każdego dzwoniącego można, a nawet trzeba sprawdzić. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że nasze dane podajemy przedstawicielowi Głównego Urzędu Statystycznego, a nie oszustowi.

Spis przeprowadzany jest raz na 10 lat. Potrwa do września br. W tym roku możemy spisać się online, a podając liczbę osób w naszym domostwie będziemy mogli także przeprowadzić całą procedurę za naszych współlokatorów.

Jeśli jeszcze nie spisaliśmy się przez internet zadzwoni do nas rachmistrz. Każdego z nich warto zweryfikować, tak by uniknąć podania danych wrażliwych osobie podszywającej się pod urzędnika. 

Każdy z nich ma nadany oficjalny identyfikator wydany przez Wojewódzkie Biuro Spisowe zawierający imię i nazwisko,  numer, godło, informację o przetwarzaniu danych osobowych. Tożsamość rachmistrza można sprawdzić na infolinii spisowej pod numerem 22 279 99 99 i również poprzez aplikację dostępną na stronie https://spis.gov.pl.  – informuje Główny Urząd Statystyczny.

Rachmistrzowie nie odwiedzą nas w domach. I nie zadzwonią do osób, które spisały się już przez internet. Każdy pukający do naszych drzwi i próbujący wyłudzić dane pod pretekstem spisu może być oszustem, podobnie jak dzwoniący do respondentów, którzy już spisali się online.

Rachmistrz nie zapyta o zarobki, oszczędności, cenne przedmioty w domu, numer konta, PIN do karty czy dane logowania do bankowości internetowej. Takich pytań w formularzu spisowym nie ma! Mogą wskazywać na próbę wyłudzenia danych – przestrzega GUS.  

Każdy taki przypadek powinien być zgłoszony policji.

Przedstawiciele GUS będą dzwonić z numeru 22 828 88 88

AW, fot. pixabay

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/