Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Mirabella, Urban

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Na Tyńcu powstaje kolektor deszczowy ZDJĘCIA

Na kaliskim osiedlu Tyniec, w rejonie ulic Owsianej, Pszennej i Żytniej powstaje kolektor deszczowy. Na jego budowę Miasto Kalisz pozyskało dofinansowanie w wysokości 3 milionów złotych. Prace dobiegają już końca.

Rozwój infrastruktury technicznej to jedno z głównych zadań, jakie powinno realizować miasto. Taki impuls rozwojowy daliśmy północnej części Kalisza. Na osiedlu Tyniec, na odcinku półtora kilometra budujemy kanalizację deszczową. W ramach inwestycji powstaną m.in. podziemny zbiornik retencyjny, studnie i separator. Oczyścimy i umocnimy brzegi Swędrni w rejonie wylotu kolektora. Powstający kolektor deszczowy jest kluczowy dla dalszego rozwoju terenów mieszkaniowych - podkreśla Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.

Zadanie obejmuje budowę kanalizacji deszczowej na odcinku blisko półtora kilometra, podziemnego zbiornika retencyjnego o pojemności ok. 855 m3, separatora węglowodorów ropopochodnych i osadnika zawiesiny ogólnej. Powstają też studnie rewizyjne, wylot kolektora do Swędrni i wylot otwarty odpływowy. Dno rzeki w tym miejscu jest oczyszczane i umacniane. Nowo wybudowany kanał zostanie połączony z istniejącą kanalizacją w ulicy Owsianej.

Koszt inwestycji wynosi nieco ponad 6 milionów złotych, z czego połowę stanowi dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

kalisz.pl, fot. Katarzyna Ciupek

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/