Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 24 październik 2021 Godzina:

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Na remont tych dróg pieniędzy w tym roku nie ma

Na ten rok w kasie miasta nie ma pieniędzy na remont dróg osiedlowych. 1,5 mln złotych, które wstępnie było zarezerwowane na program Rozwoju Dróg Osiedlowych w 2017 roku zostało już wykorzystane w 2016 roku. A to oznacza, że takie ulice jak Skalmierzycka, Dobrzecka, Polna czy Lipowa, a także szereg znacznie mniejszych osiedlowych uliczek na kompleksową przebudowę muszą ciągle czekać.

Tak jak kilkunastu mieszkańców fragmentu ul. Piechurów, w Szczypiornie. Woda spływająca z pól w miniony weekend zalała im drogę dojazdową do domów. Na jednym zdjęciu widać mieszkańca, który do swojej posesji zmierza …pontonem. Bez względu na to czy była to konieczność czy fantazja tego mężczyzny, to problem jest i mieszkańcy mają prawo go sygnalizować, by domagać się przebudowy odcinka. Tak jak mieszkańcy innych co najmniej kilku ulic o nawierzchni gruntowej na osiedlu Piwonice czy Winiary.

Mieszkańcy fragmentu ul. Piechurów w Szczypiornie chcieliby kompleksowej przebudowy tego odcinka. Ten jest utwardzony destruktem bitumicznym, nie ma oświetlenia ani kanalizacji deszczowej. Na budowę drogi czekają również mieszkańcy niektórych ulic na osiedlu Piwonice czy Winiary, którzy na razie korzystają z dróg gruntowych. 

Jak zapewnia Krzysztof Gałka, p.o. dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w miarę możliwości finansowych te zadania będą realizowane, ale jak na razie nie ma na to zabezpieczonych pieniędzy. - Na ten moment środki, które były zabezpieczone, one zostały już zaangażowane na zadania realizowane w ubiegłym roku, mówimy tutaj o remoncie ul. Młynarskiej, Widok czy Radoszewskiego – wyjaśnia Krzysztof Gałka.

Na program Rozwoju Dróg Osiedlowych na 2016 i 2017 rok wstępnie zarezerwowano 4,5 mln zł: 3 mln zł na 2016 rok i 1,5 mln na 2017 rok. Wszystkie te pieniądze wykorzystano już jednak w minionym roku. A tegoroczne środki są już rozdysponowane na konkretne cele –na większe inwestycje. – Planujemy przebudowę ulic w ciągu drogi wojewódzkiej nr 450, czyli ulic Nowy Świat, Częstochowskiej, Rzymskiej, przebudowę wiaduktu kolejowego. To są zadania, które będą angażowały duże środki i na tę chwilę znaczna część pieniędzy, którymi dysponuje miasto, musi być rezerwowana pod możliwości wkładu miasta w pozyskanie środków unijnych – tłumaczy szef drogowców.

Remont dróg osiedlowych uzależniony jest zatem od pojawienia się tzw. wolnych środków. Wówczas miasto zdecyduje, które ulice wyremontować. A tych w kolejce jest sporo: ulica Polna (odcinek od ronda na Trasie Bursztynowej do ul. Budowlanych), kolejny odcinek ul. Widok (do al. Wojska Polskiego),  ul. Skalmierzycka, Lipowa, Romańska czy Dobrzecka.

AG, fot. autor

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/