Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 październik 2021 Godzina:
imieniny: Klemencja, Jakub

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Mniej rowerów, mniej przejechanych minut. Słaby sezon Kaliskiego Roweru Miejskiego

Niewiele ponad 650 tysięcy minut spędzili w tym sezonie kaliszanie na rowerach miejskich. W porównaniu z rokiem ubiegłym oraz rekordowym 2019, kiedy pojazdy były w ruchu ponad 5 milionów minut, tegoroczny wypada blado. Jednak nie wynika to z niechęci mieszkańców do jednośladów, ale zmniejszenia ich liczby. I to o ponad połowę.

Przez ostatnie dwa lata kaliszanie mogli korzystać z 283 pojazdów w ramach Kaliskiego Roweru Miejskiego. Dwa lata temu jednoślady stacjonowały w 17 puntach, a przed rokiem przystanków było 30. Ich liczbę zwiększono ze względu na zainteresowanie taką formą komunikacji miejskiej. W 2019 roku padł rekord czasu, jaki mieszkańcy spędzili, jeżdżąc rowerami. Łącznie to 5 283 540 minut.

Miniony rok we wszystkim był inny. Pandemia sprawiła, że także uruchomienie roweru miejskiego odbyło się z opóźnieniem, jednak kiedy tylko można było zacząć sezon chętnie z tej opcji podróży do celu lub dla przyjemności ponownie zaczęli korzystać. I wykręcili 2 309 940 minut.

W tym sezonie osoby, które nie mają swojego roweru lub, które w czasie pobytu w mieście naszła ochota na taką przejażdżkę, a własny jednoślad zostawiły w domu miały mniejsze szanse, by pojazd wypożyczyć. Zmniejszono ich liczbę, podobnie jak liczbę stacji.

W sezonie rowerowym 2021 w ramach systemu Kaliski Rower Miejski do dyspozycji użytkowników udostępnione jest 168 rowerów. Od chwili uruchomienia tegorocznej edycji systemu Kaliski Rower Miejski tj. od pierwszego czerwca do 10 września odnotowaliśmy 14 566 wypożyczeń – informuje Agnieszka Tomaszewska z Kancelarii Prezydenta Miasta Kalisza. - Łączny czas wypożyczeń w tym okresie wyniósł 653 980 minut.

Rower jednorazowo można wynająć na 12 godzin. W tym sezonie odnotowana 25 takich wypożyczeń. System niestety nie rejestruje długości tras, więc nie wiadomo, jaki najdłuższy dystans pokonali kaliszanie, korzystający z KRM.

Miłośnicy jednośladów mają do dyspozycji prawie 60 kilometrów ścieżek. Oczywiście mogą też poruszać się po ulicach, wtedy obowiązuje ich przepisy ruchu drogowego takie jak samochody. 

AW, zdjęcie arch. 

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/