Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 październik 2021 Godzina:

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Miasto remontuje kamienice

Trwają remonty kamienic zarządzanych przez Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Kaliszu. Prace wykonywane są m.in. przy ul. Parczewskiego, Śródmiejskiej i Babinej.

W lipcu rozpoczął się remont budynku mieszkalnego wielorodzinnego znajdującego się przy ul. Parczewskiego 5-6. Zakres prac obejmuje m.in. izolację, ocieplenie i otynkowanie ścian, wymianę parapetów, okien i drzwi, wzmocnienie konstrukcji dachowej oraz wymianę pokrycia dachowego. Remontowane będą skrzynki gazowe i elektryczne, studzienki piwniczne. Nastąpi wymiana rur spustowych i rynien. Przewidziany jest remont schodów zewnętrznych.

Remontowana jest także kamienica przy ul. Śródmiejskiej 16, która zgodnie z umową odzyska swój blask najpóźniej do 16 grudnia br. Prace remontowe obejmują m.in.: rozbiórkę pokrycia dachowego, konstrukcji dachowej, przemurowanie wszystkich kominów. Remontowane będą tynki zewnętrzne elewacji frontowych z odtworzeniem i reprofilacją wystrojów elewacyjnych. Prace obejmą również remont płyty balkonowej wraz z balustradą. Nastąpi wymiana okien, parapetów zewnętrznych i rynien.

Remont budynku wpisuje się w plany rewitalizacyjne ulicy Śródmiejskiej i zapoczątkuje dalsze odnawianie budynków komunalnych znajdujących się przy tej ulicy. Prace wykonuje firma Budmar PLUS, Anita Grabarczyk z Jastrzębnik.

Ponadto trwają prace w budynku przy ul. Babinej 13, w którym jest podłączane miejskie ogrzewanie. - W tej chwili do Ciepła Kaliskiego podłączonych jest 6 kamienic. Każdego roku MZBM zmienia system ogrzewania w około 50 mieszkaniach – mówi Marzena Wojterska, dyrektor Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Kaliszu. - Warto dodać, że MZBM otrzymał dotację na 2019 rok w wysokości 400 tys. zł, która na pewno zostanie wykorzystana na remont kolejnych kamienic.

Inwestycje przyczyniają się nie tylko do poprawy estetyki miasta, ale także wpływają korzystnie na jakość powietrza i zwiększają komfort lokatorów. - W budynkach zarządzanych przez Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych zamieszkuje około 11 tysięcy osób – dodaje dyrektor Marzena Wojterska.

Źródło: kalisz.pl, fot. MZBM

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/