Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Daria, Prosimir

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Maturzyści poznali wyniki. Jak im poszło? ZDJĘCIA

82 proc. kaliskich uczniów zdało maturę. To jedna z najlepszych zdawalności na terenie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu i nieco lepsza od średniej wojewódzkiej; ta wyniosła 72% i jest to czwarty najgorszy rezultat w kraju. Za to najlepszy wynik w naszym mieście wypracowali sobie uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego. To jedyna szkoła w Kaliszu, w której maturę zdali wszyscy uczniowie i nikt w sierpniu nie przystąpi do poprawki. Bardzo dobry wynik mają również I i II liceum. W tych szkołach zdać egzamin mają szansę wszyscy. Tyle, że niektórzy po poprawce.

O tym, czy zdali czy też nie, maturzyści mogli dowiedzieć się już dzisiaj o północy, ze strony internetowej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu. Kilka godzin później odebrali szczegółowe wyniki bezpośrednio w swoich szkołach. – Największym stresem była matura, ale sprawdzenie wyniku w Internecie to na pewno też był swego rodzaju stres, jednak nie byliśmy w stanie zmienić nic. Dowiedzieliśmy się sami na tyle, ile wstrzeliliśmy się w klucz, bo tak naprawdę w całej maturze chodzi o klucz. Kto ma więcej szczęścia ten ma lepszy wynik – uważa Iga Grabarczyk, uczennica III LO w Kaliszu.  

A uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika wypracowali sobie bardzo dobry wynik. Maturę w tej szkole zdali wszyscy uczniowie. - Wyniki są takie, jakich się spodziewaliśmy. Przede wszystkim 100% zdawalności, ale oprócz tego bardzo wielu uczniów osiągnęło bardzo dobre wyniki. Świetny wynik z biologii - 5 osób powyżej 90%, 14 powyżej 80% to już naprawdę daje im otwarte drzwi na uczelnie medyczne – cieszy się Anna Narewska, dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu.

Na taką uczelnię wybiera się między innymi Adam Szatkowski, który ze swoim świadectwem maturalnym ma ogromne szanse się tam dostać. - Z części ustnej z języka polskiego 100%, z angielskiego 100%. W części pisemnej z języka polskiego na poziomie podstawowym niestety 61%, język angielski poziom podstawowy pisemny 100%, matematyka na poziomie podstawowym 96% - wymienia Adam.

Adam Szatkowski może być naprawdę z siebie dumny. Podobnie jak dyrektorka III LO, Anna Narewska (z lewej)

U Adama podobnie wyglądają również wyniki z przedmiotów rozszerzonych. Ze swoich wyników zadowolony jest także Fryderyk Murdzek. - Spodziewałem się po maturze, że pójdzie mi całkiem dobrze, ale nie spodziewałem się, że będzie to aż tak wysoki wynik, który pozwoli mi na to, że będę mógł pójść na jakąkolwiek uczelnie i dostanę się na nią już przy pierwszej liście rekrutacyjnej – mówi Fryderyk Murdzek.

Kaliscy uczniowie wypracowali dla naszego miasta trzeci najlepszy wynik na terenie działania Okręgowej Komisji Edukacyjnej w Poznaniu. - Uczniowie z Wielkopolski najgorzej poradzili sobie z matematyką. Nie zdało jej 18 procent uczniów. Najlepiej poradzili sobie natomiast z językiem polskim i angielskim. W przypadku obu zdawalność wyniosła powyżej 90% - mówi Zofia Hrychorowicz, dyrektor Okręgowej Komisji Edukacyjnej w Poznaniu.

Uczniowie, obowiązkowo, musieli przystąpić do sześciu egzaminów - czterech pisemnych (język polski, język obcy, matematyka, jeden przedmiot dodatkowy na poziomie rozszerzonym) oraz dwóch ustnych (język polski i obcy). Aby zdać maturę z każdego z nich - z wyjątkiem przedmiotu dodatkowego - musieli uzyskać minimum 30 proc. punktów. 

Wyniki poszczególnych szkól ponadgimnazjalnych w Kaliszu

Wyniki matur dla Wielkopolski w części podstawowej

Wyniki matur dla Wielkopolski w części rozszerzonej

ESA, fot. autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/