Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Justyna, Lambert

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Mapa zagrożeń. W tych miejscach kaliszanie nie czują się bezpiecznie

Kaliska komenda ma już listę miejsc niebezpiecznych, które ujęte zostaną na tworzonej przez policję mapie zagrożeń. Uwagi przekazali mundurowym sami kaliszanie podczas konsultacji społecznych. W których miejscach ich zdaniem należy być czujnym i na co trzeba się przygotować?

Młodzież najbardziej uciążliwa

Śródmieście i okolice ogródków piwnych to miejsca, które niemalże z automatu znalazły się na policyjnej liście zagrożeń i rzeczywiście wymieniane były najczęściej. Dodatkowo mieszkańcy wskazywali między innymi takie miejsca, jak pustostany czy podwórka przy kamienicach. - Dla nas najbardziej istotne były te informacje zebrane od mieszkańców, bo to oni wskazywali, gdzie ich zdaniem nie czują się bezpiecznie, gdzie gromadzi się młodzież, która zakłóca spokój, gdzie młodzież spożywa alkohol i dochodzi do wybryków chuligańskich – mówi sierż. szt. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.  

I tak np. według mieszkańców Śródmieścia miejscem niebezpiecznym jest pustostan u zbiegu ulic: Ułańskiej,  Czaszkowskiej i Rumińskiego, gdzie gromadzi się młodzież i osoby bezdomne. Jako miejsce pełne zagrożeń wskazano również okolice Szkoły Podstawowej nr 16 przy ul. Fabrycznej. Mieszkańcy twierdzą, że w godzinach popołudniowych i nocnych, szczególnie latem, dochodzi tam do niszczenia mienia, zaśmiecania, zaczepiania przechodniów, a przede wszystkim zażywania dopalaczy i spożywania alkoholu. Natomiast na osiedlu Czaszki miejscem niebezpiecznym według jego mieszkańców, jest teren podwórza pomiędzy posesjami przy ul. Ostrowskiej i Handlowej, gdzie gromadzą się grupy osób, które zakłócają spokój innym.

Będzie więcej patroli

Takich miejsc nie brakuje niemalże na każdym z osiedli. Ale np. mieszkańcy Szczypiorna, Rajskowa, czy Majkowa wskazali tylko po jednym takim punkcie. Dla odmiany na osiedlu Czaszki jest ich 6, a w całym Śródmieściu aż 9. - Są to miejsca czasami dobrze nam znane, które policjanci na co dzień patrolują. Te patrole zostaną na pewno w tych miejscach w okresie letnim wzmożone – dodaje rzeczniczka policji.

Policja swoje patrole będzie kierować między innymi we wskazane przez mieszkańców punkty zaznaczone na mapie, która powstanie niebawem. Ale już teraz funkcjonariusze przekazali kilka problemów dotyczących zaśmiecania, czy oznakowania ulic straży miejskiej i Urzędowi Miejskiemu. Oprócz kwestii dotyczących zakłócenia spokoju czy spożywania alkoholu, kaliszanie zwrócili uwagę również na problemy drogowe. Między innymi na szybką jazdę motocyklistów, którzy poruszają się Szlakiem Bursztynowym.

Mapa zagrożeń to projekt ogólnokrajowy - nowoczesne narzędzie, które obejmie swoim zasięgiem teren całego kraju, poprzez województwa, miasta, powiaty, a na najmniejszych jednostkach, czyli osiedlach kończąc. Zebranie na mapie miejsc niebezpiecznych ma pomóc policji w efektywniejszej walce z wykroczeniami i przestępczością.

Ewelina Samulak-Andrzejczak, fotr. autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/