Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Kosma, Damian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Lokale użytkowe do wzięcia. MZBM ogłasza przetarg na 20 lokalizacji

Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Kaliszu ogłasza przetarg nieograniczony na najem lokali użytkowych. Wystawiono 20 lokalizacji będących zarówno własnością Miasta, jak i prywatną czy w zarządzie Wspólnoty Mieszkaniowej.

Przetarg odbędzie się w czwartek, 17 czerwca o godzinie 9.00 w siedzibie MZBM, przy ul. Dobrzeckiej 18, parter.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną osoby biorące udział w przetargu powinny być zaopatrzone w swoje maseczki oraz zachować bezpieczną odległość. W przetargu mogą brać udział tylko osoby licytujące, bez osób towarzyszących.

Wadium należy wpłacić na osobę lub firmę na którą będzie przygotowana umowa najmu. Umowy najmu zostaną zawarte na czas nieokreślony.

Dopuszcza się wynajem lokalu na dowolną działalność gospodarczą – oprócz działalności produkcyjnowytwórczej oraz działalności zabronionych prawem, pod warunkiem, iż własnym staraniem i na własne ryzyko najemca uzyska konieczne zezwolenia do prowadzenia wskazanej działalności, jak również działalność ta nie spowoduje naruszenia zasad regulaminu porządku domowego lub zakłócenia spokoju. W lokalach użytkowych zabrania się prowadzenia działalności związanej z grami losowymi, grami wzajemnymi oraz grami na automatach – informuje MZBM.

Dopuszcza się, na wniosek, możliwość zwolnienia z opłat czynszu na okres do 6 miesięcy, w związku z dużym zakresem robót budowlanych w lokalu, a także w celu uzyskania koniecznych zezwoleń do prowadzenia wskazanej działalności (m.in. zgody stosownych służb architektoniczno-budowlanych i konserwatorskich). Powyższe zwolnienie dotyczy lokali użytkowych stanowiących własność Miasta Kalisza.

Przedsiębiorca, który został najemcą lokalu użytkowego w wyniku przetargu nieograniczonego, może skorzystać z obniżonej stawki czynszowej. Stawki te będą wynosić: 1) w okresie pierwszych 12 miesięcy po zawarciu umowy najmu – 50 % w stosunku do stawki wylicytowanej;

2) w okresie kolejnych 12 miesięcy trwania najmu – 75 % w stosunku do stawki wylicytowanej;

3) po 24-ech miesiącach najmu i dalej – 100 % stawki wylicytowanej.

Szczegóły dotyczące przetargu, a także lista nieruchomości znajdują się w załączniku pod artykułem.

MIK, fot. kalisz.pl

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/