Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Kosma, Damian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Kto zrewitalizuje Planty? Oferty złożyło siedem firm

Jedno z ulubionych miejsc kaliszan i najbardziej rozpoznawalnych fragmentów miasta, wiosną przyszłego roku pokaże zupełne nowe oblicze. I wszyscy liczą, że rewitalizacja Plant Miejskich podkreśli ich urok i zniweluje kilka słabych punktów deptaku. Oferty na wykonanie prac wpłynęły, teraz analizują je urzędnicy.

Do Ratusza wpłynęło w sumie siedem ofert. W ostatnich dniach lutego zostały otwarte koperty, zawierające kosztorys wykonania przez firmy prac rewitalizacyjnych Plant Miejskich. - Jedna z nich jest poniżej tej ceny, którą my mieliśmy przewidzianą w kosztorysie inwestorskim i poniżej środków, które mieliśmy zabezpieczone i to jest dobra wiadomość – mówi Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza. - Oczywiście sprawdzamy teraz te oferty i mam nadzieję, że będziemy w stanie wyłonić wykonawcę, który w dobrych kosztach i terminowo modernizację Plant wykona.

Według harmonogramu prace powinny zostać zakończone w maju 2021, tak by w sezonie kiedy Planty Miejskie są miejscem spacerów oraz wypoczynku mieszkańców, mogły im już służyć w pełni i w nowym wydaniu.

A według koncepcji, która powstała przed czterema laty, będzie wyremontowana nawierzchnia i powstaną nowe chodniki wzdłuż parkingów, tak by zwiększyć bezpieczeństwo kierowców zostawiających wzdłuż deptaku swoje auta. Prace przejdzie też pomnik Adama Asnyka, pojawią się nowe energooszczędne lampy. Najwięcej zmian czeka zieleń. Według projektu uaktualnionego zgodnie z wypracowaną podczas konsultacji z mieszkańcami koncepcją, część roślin zostanie wycięta, ale w ich miejsce pojawią się nowe, w tym takie, które będą zdobić teren w różnych porach roku. Nasadzonych zostanie ponad 250 nowych drzew liściastych i 20 iglastych, ponad 10 640 krzewów liściastych i ponad 240 iglastych, 3000 bylin i ponad 1500 sadzonek traw. Przewidziano również stworzenie stref odpoczynku.

AW, zdjęcia UM w Kaliszu

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/