Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 15 październik 2021 Godzina:
imieniny: Tekla, Sewer

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Krzyżykiem haftowane... Wystawa obrazów w banku

Obrazy wykonane haftem krzyżykowym zdobią od środy hol banku WBK przy ul. Parczewskiego.  To wystawa prac czterech mieszkanek Domu Pomocy Społecznej. Ich małe dzieła będzie można oglądać do 10 października.

Autorkami prac są: Władysława Andrzejewska (79 l.), Halina Bryl (69 l.), Czesława Nowicka (76l.) i Wanda Stendera (78l.). Ekspozycja zawiera 35 obrazów przedstawiających kwiaty, krajobrazy, scenki rodzajowe i religijne. - To jest dla naszych podopiecznych bardzo ważne, że prace, które robią nie są prezentowane tylko w naszej placówce, że mogą tym co robią podzielić się mieszkańcami Kalisza – Renata Kobierska dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kalisz. – My jako instytucja pomagamy mieszkańcom odkryć ich talenty i realizować życiowe pasje, aby pobyt w tym miejscu mógł być czasem na rozwój osobisty, nadającym życiu głębszy sens.


Z inicjatywy zadowolony jest także bank WBK. - Z prawdziwą przyjemnością znalazłam miejsce w moim oddziale, aby pokazać innym prace wykonane przez mieszkanki Kalisza. W ten sposób chcę pokazać, że bank to nie tylko instytucja finansowa. To również ludzie w nim pracujący, a przede wszystkim klienci, którzy przychodząc do mojego oddziału, mogą skorzystać z takiej „uciechy dla ducha”. Bardzo przyjemnie jest oglądać takie prace w oczekiwaniu na obsługę doradców. A są one spontaniczne, amatorskie, po prostu ciekawe – mówi Ewa Krasnowska, dyrektor oddziału banku przy ul. Parczewskiego.  


Nie będzie to pierwsza taka wystawa w 1 oddziale WBK w Kaliszu. Swoje prace prezentują tutaj również uczniowie Kaliskiego Liceum Plastycznego.

MIK, fot. organizator

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/