Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Kosma, Damian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa: na co kaliszanie najczęściej skarżą się policji?

Ponad 1,8 mln zgłoszeń, 2,8 mln użytkowników i ponad 8,4 mln odsłon ma już Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. W dobie pandemii to najbezpieczniejsza droga zgłaszania policji zagrożeń, bez konieczności wizyty w komendzie, a w dodatku anonimowo. A na co najczęściej skarżą się kaliszanie?

Ogółem wśród dostępnych do wyboru kategorii zagrożeń, korzystający z aplikacji najczęściej wskazują te związane z: przekraczaniem dozwolonej prędkości (28,45%), nieprawidłowym parkowaniem (24,85%) oraz spożywaniem alkoholu w miejscach niedozwolonych (16,74%).

W Kaliszu to głównie nieprawidłowe parkowanie, niewłaściwa infrastruktura drogowa czyli np. wyrwy w jezdni, a także przekraczanie dozwolonej prędkości – mówi asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

W zgłoszeniach dotyczących nieprawidłowego parkowania zdecydowanie przoduje Dobrzec. Tutaj pojawia się także spożywanie alkoholu w miejscach publicznych.

W innych rejonach Kalisza zdarzają się także wskazania na dzikie wysypiska śmieci (okolice ul. Świetlanej), przekraczanie dozwolonej prędkości (ul. Długa), czy grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją (Lipowa/Zgodna)

Mobilna mapa, która funkcjonuje od 2016 r. ma już blisko 2,5 mln użytkowników i ponad 8,4 mln odsłon. Kilka dni temu liczba zgłoszeń przekroczyła 1,8 mln. To narzędzie umożliwia wskazanie policji miejsc zagrożonych w sposób całkowicie anonimowy, zarówno z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych poprzez strony internetowe www, jak i urządzeń mobilnych. Aplikacja KMZB dostępna jest bezpłatnie także w sklepach Google Play jak i App Store.

Komunikowanie się z policją w tej formie, w obecnej sytuacji epidemicznej jest w 100% bezpieczne, gdyż w przypadku potrzeby naniesienia jednego z dostępnych do wyboru zagrożeń nie wymaga ona od zgłaszającego osobistego przybycia do jednostki organizacyjnej policji, ani bezpośredniego kontaktu z innymi osobami – zachęca asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Jednocześnie przypomina, że w sytuacjach wymagających natychmiastowej reakcji ze strony służb ratunkowych, konieczny jest telefon pod numer 112.

Mapę znajdziecie tutaj.

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

MIK, fot. policja

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/