Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Kosma, Damian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Kosmetologia z magisterium. Studenci Akademii Kaliskiej zdobędą tytuł na rodzimej uczelni

Tytuł magistra zdobędą na uczelni, na której zaczynali studia. Akademia Kaliska otrzymała zgodę na studia drugiego stopnia z zakresu kosmetologii. Przez ponad dekadę istnienia kierunku skończyło go prawie pół tysiąca osób. Większość kontynuowała naukę w innych miastach. Teraz będą mogli zdobyć magistra w rodzimej Alma Mater.

Zgodę na stworzenie studiów drugiego stopnia w zakresie kosmetologii Akademia otrzymała od Polskiej Komisji Akredytacyjnej. „Magisterka” w tym zakresie ruszy od nowego roku akademickiego, czyli jesienią.

Dotychczas szkoliliśmy kosmetologów na poziomie licencjackim. W tej chwili absolwenci studiów pierwszego stopnia mogą kontynuować naukę u nas na studiach magisterskich – wyjaśnia prof. Andrzej Wojtyła, rektor Akademii Kaliskiej. - Takie jest zapotrzebowanie. Studenci często mówili, że chcieliby kontynuować naukę w Kaliszu, na naszej Akademii. Tym bardziej, że zapotrzebowanie na magistrów kosmetologii jest duże i nie chcemy by nasi studenci studiowali w innych miastach.

Tak było do tej pory. Kierunek ruszył w 2010 roku. Przez ten czas ukończyło go blisko pół tysiąca osób, które studia magisterskie podejmowali przeważnie w Poznaniu. Najczęściej wybierali Wyższą Szkołę Zdrowia i Urody lub Uniwersytet Medyczny. Niektórzy naukę kontynuowali w Łodzi w Wyższej Szkole Kosmetologii i Nauki o Zdrowiu

Uczelnia, otwierając studia magisterskie z zakresu kosmetologii, myślała przede wszystkim o swoich absolwentach z tytułem licencjata. Jednak także osoby, które skończyły inne szkoły także będą mogły tutaj kontynuować naukę. Wystarczy dyplom o ukończeniu edukacji na studiach pierwszego stopnia.

AW, zdjęcie arch.

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/