Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Kosma, Damian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Koronawirus: rząd przedstawił plan szczepień dla Polaków

Punkt szczepień w każdej gminie – rząd zaczyna planowanie masowych szczepień Polaków. Powstanie też Centralny Rejestr Szczepień przeciwko koronawirusowi. Pierwsze osoby powinny otrzymać zastrzyki w drugiej połowie stycznia. Na razie poszukiwane są podmioty, które chcą włączyć się w akcję.

Pierwsze osoby zostaną zaszczepione w styczniu, tak na antenie RMF zapewniał Michał Dworczyk. Szef kancelarii premiera w rozmowie z Robertem Mazurkiem zdradził, że w Polsce ma powstać około 8 tysięcy punktów, w których będzie można się zaszczepić. W pierwszej kolejności osoby najbardziej narażone na zakażenie, czyli pracownicy służby zdrowia, mundurowi i mieszkańcy domów pomocy społecznej oraz seniorzy. Później pozostali chętni.

Szczepionek ma starczyć dla wszystkich. Tak zapewnia Mateusz Morawiecki. Premier zdradził, że polski rząd zamówił 45 milionów szczepionek, które będą darmowe.

Jednak masowa akcja szczepień zacznie się na przełomie lutego i marca. Przyjęcie zastrzyków będzie dobrowolne, ale według planów nie będzie można wybrać sobie rodzaju szczepionki, jaką otrzymamy.

Powstanie też Centralny Rejestr Szczepień, w którym osoby chętne będą musiały się zarejestrować i wtedy dowiedzą się w, którym punkcie będą mogły przyjąć zastrzyki. W sumie dwa. CRS będzie pilnować, by osoba, która przyjęła pierwszą dawkę wzięła też drugą. Ten sam rejestr będzie również generować zaświadczenia o zaszczepieniu.   

W piątek, 4 grudnia br. rusza rejestracja placówek, które chcą być w sieci punktów szczepień na koronawirusa. Według ustaleń RMF do szczepień będą kwalifikować nie tylko lekarze, ale też pielęgniarki, ratownicy medyczni oraz farmaceuci.

AW, fot. pixabay     

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/