Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 29 lipiec 2021 Godzina:
imieniny: Marlena, Urban

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Kolejna inwestycja w Strefie Gospodarczej Dobrzec-Zachód ZDJĘCIA

W Strefie Gospodarczej Dobrzec-Zachód powstanie kompleks logistyczno-przemysłowy. Dwa budynki o łącznej powierzchni 35 tysięcy metrów kwadratowych wybuduje firma Panattoni, która już działa na naszym terenie. Pierwsi najemcy powierzchni Panattoni Park rozpoczną działalność już w kwietniu 2021 roku.

- Rozwijamy potencjał inwestycyjny naszego miasta. W Strefie Gospodarczej Dobrzec-Zachód powstanie kompleks logistyczno-przemysłowy. Dwa budynki o łącznej powierzchni 35 tysięcy metrów kwadratowych wybuduje firma Panattoni, która już działa na naszym terenie. Trzeba podkreślić, że będą to budynki klasy A, a więc spełniające najwyższe standardy obiektów na rynku: dobrze zaprojektowane i skomunikowane. Cieszy mnie, że inwestorzy dostrzegają potencjał Kalisza. To wynik pracy i starań, aby w Kaliszu swoje siedziby lokowały zakłady przemysłowe, firmy logistyczne, które stworzą nowe miejsca pracy. Miasto Kalisz podjęło już uchwałę w sprawie przystąpienia do opracowania miejscowego planu zagospodarowania dla kolejnych terenów inwestycyjnych w rejonie ulicy Rozwojowej. Pierwsze firmy rozpoczną działalność w Panattoni Park już w kwietniu 2021 roku – mówi Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Kalisza.

Panattoni, to lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie. W Kaliszu deweloper prowadzi budowę obiektu BTS dla producenta rozwiązań technicznych stosowanych w projektach przemysłowych. Teraz, w rejonie ulic Rozwojowej i Inwestorskiej, rozpoczęła się realizacja - według formuły Small Business Units - pierwszego w okolicy kompleksu logistyczno-przemysłowego z powierzchnią klasy A.
Panattoni Park Kalisz zajmie łącznie 35000 m kw. w ramach dwóch budynków, a najemcy będą mogli skorzystać z elastycznych modułów o powierzchni 1 380 m kw. Pozwolą one na obsługę zarówno procesów magazynowych, jak i produkcyjnych.

- Od dawna inwestujemy w Wielkopolsce, dostrzegając ogromny potencjał regionu zarówno w kontekście krajowym, jak i międzynarodowym. Po licznych inwestycjach w Poznaniu i okolicach, Kalisz jest naturalnym następnym krokiem. Drugie największe miasto w województwie jest doskonale położone między trzema kluczowymi miastami na logistycznej mapie Polski – Łodzią, Wrocławiem i Poznaniem, a jednocześnie nie ma w nim magazynów klasy A, które od 15 lat dostarcza na polskim rynku Panattoni - mówi Katarzyna Osińska, development director z Panattoni. - Przy bardzo dobrym dostępie do pracownika i bogatej ofercie terenów inwestycyjnych, Kalisz staje się doskonałą alternatywą dla stolicy województwa.

Panattoni Park Kalisz powstaje w południowo-zachodniej części strefy przemysłowej miasta, 6 km od jego centrum, co pozwoli na sprawny transport zarówno w granicach miejscowości, jak i na jej obrzeżach. Obiekt położony będzie w sąsiedztwie drogi krajowej 25 oraz 7 km od drogi nr 12. Ponadto, 2,5 km od obiektu przebiega miejska obwodnica, a niecała godzina drogi dzieli Panattoni Park Kalisz od autostrady A2, łączącej Poznań z Łodzią, Warszawą i Berlinem.

kalisz.pl, fot. Panattoni - wizualizacja, Magdalena Bartnik

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/