Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 październik 2021 Godzina:
imieniny: Marita, Wiktor

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Klasy mundurowe na szkoleniu. Uczniowie doskonalili się w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu ZDJĘCIA

Uczniowie klas trzecich V Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu ukończyli Obóz Klas Mundurowych realizowany w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. Certyfikaty ukończenia kursu odebrali w piątek 24 września.

W obozie trwającym od 20 do 24 września udział wzięli uczniowie klas: 3G i 3H. W programie obozu realizowano zajęcia na strzelnicy CSWL Śnieżnik. Uczniowie mogli ćwiczyć na wirtualnym polu walki. ,,Śnieżnik” to forma laserowej kino-strzelnicy. Sytuacje treningowe wyświetlane są na panoramicznym ekranie o wymiarach dwunastu metrów szerokości i trzech metrów wysokości. Ćwiczący mogli prowadzić symulowany ogień z broni treningowej wyposażonej w moduły laserowe.

Następnie adepci odbyli zajęcia doskonalenia zachowania żołnierza w punkcie kontrolnym oraz ćwiczenia dotyczące zachowania podczas skażenia chemicznego. Mieli okazję uczestniczyć w szkoleniach z taktyki, odbywających się na poligonie. Mogli sprawdzić swoją wytrzymałość, szybkość, siłę oraz motorykę. Elementem zajęć była jazda bojowym wozem piechoty oraz kołowym transporterem opancerzonym. W programie obozu znalazły się także zajęcia kreatywne, podczas których młodzi musieli wykazać się umiejętnością maskowania oraz umiejętnościami okopywania na otwartym terenie (w trakcie zajęć saperskich).

Ostatnie dwa dni szkolenia uczniowie spędzili na zajęciach teoretyczno – praktycznych. Dotyczyły one obsługi łączności, zabezpieczenia medycznego w działaniach bojowych. Końcowe szkolenie dotyczyło musztry wojskowej. Poprowadzili je podchorąży z Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu.

Obóz zakończył się wręczeniem certyfikatów potwierdzających ukończenie Obozu Klas Mundurowych realizowanego w CSWLĄD w Poznaniu . Opiekunami uczniów byli nauczyciele szkoły: mgr Aleksandra Żukowska i mgr Daniel Szumski.

V LO, fot. autor

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/