Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 08 maj 2021 Godzina:
imieniny: Dezyderia, Wiktor

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Karolina Pawliczak: Konieczna pilna ewakuacja zakażonych z DPS WIDEO

- Apeluję o pilną ewakuację osób zakażonych z Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu, inaczej za chwilę będziemy tam mieli centrum epidemii - mówi posłanka Karolina Pawliczak.

W kaliskim DPS wykryto 47 przypadków korona wirusa: 28 zakażonych to pensjonariusze, 19 - personel. Placówka jest zamknięta od 9 kwietnia, a w czwartek Sanepid przedłużył kwarantannę o 14 kolejnych dni. O dramatycznej sytuacji alarmują wycieńczeni pracownicy DPS, którzy od tygodnia są zamknięci na terenie zakładu, pracując po kilkanaście godzin dziennie. W placówce przede wszystkim brakuje personelu, konieczne są bieżące dostawy środków ochrony osobistej. 

Zdaniem posłanki Karoliny Pawliczak, jedynym sposobem na rozwiązanie tej sytuacji jest pilne przetransportowanie zakażonych pensjonariuszy DPS do szpitali zakaźnych. - Osoby zakażone nie mogą przebywać ze zdrowymi w jednym, zupełnie nieprzygotowanym do tego budynku, bo za chwilę wszyscy tam będą chorzy, a w kaliskim DPS będziemy mieli centrum epidemii - mówi Karolina Pawliczak. - Apeluję do wojewody oraz Sanepidu o jak najszybsze podjęcie decyzji o bezpiecznej ewakuacji osób chorych do szpitali zakaźnych. Tylko w ten sposób, oddzielając osoby zdrowe od zakażonych, można skutecznie rozwiązać dramatyczną sytuację kaliskiego DPS i zahamować dalsze rozprzestrzenianie się wirusa. Podobnie uczyniono już w kilku innych placówkach na terenie kraju – podkreśla Karolina Pawliczak.

MIK, wideo: Karolina Pawliczak

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads