Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 25 październik 2021 Godzina:
imieniny: Daria, Maur

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Kaliszanie blokowali drogę. Domagają się budowy obwodnicy ZDJĘCIA

Grupa kaliszan z ruchem społecznym Kalisz.reAkcja na czele zablokowali dziś na 2 godziny ulicę Stawiszyńską w Kaliszu. Manifestujący domagają się przyśpieszenia budowy obwodnicy Kalisza w tzw. trzecim wariancie.

Grupa kaliszan blokowała drogę krajową nr 25, przechodząc przez „zebrę” przy skrzyżowaniu ul. Stawiszyńskiej z ul. Chełmońskiego.  Policja na czas blokady zorganizowała objazdy.

Kalisz.reAkcja w swoich działaniach i petycji do rządu domaga się:

1. Podzielenia projektowanej już inwestycji „Rozbudowa Drogi Krajowej nr 25 na linii Ostrów Wlkp. – Kalisz  - Konin” na etapy i w pierwszym etapie rozpoczęcia budowy obwodnicy Kalisza w tzw. trzecim  wariancie: Ociąż – Kościelna Wieś, opracowanym już przez GDDKiA.

2. Wpisania obwodnicy Kalisza  w ciągu DK 25 w rządowy „Fundusz Budowy Stu Obwodnic” z zabezpieczeniem środków budżetowych na jej realizację do 2023 roku.

3. Przyśpieszenia prac i zabezpieczenia środków budżetowych na kolejny etap prac rozbudowy DK 25 i połączenia Kalisza drogą klasy GP o przekroju dwujezdniowym z Ostrowem Wielkopolskim i węzłem Modła na A2.

- Naszym celem oprócz tego najważniejszego, czyli przyspieszenia budowy obwodnicy dla Kalisza, jest również mobilizacja mieszkańców, pobudzenie aktywności społecznej ludzi. Jestem przekonany, że z każdą taką akcją będzie nas więcej - mówi Marcin Spętany, członek ruchu Kalisz.reAkcja. - Kaliszanie ufali politykom, co pokazała wysoka frekwencja wyborcza. Po to wybieramy swoich przedstawicieli by działali na naszą korzyść, dla swojego miasta. To się niestety nie sprawdza i Kalisz miał tego przykład wielokrotnie. Nie mamy powodów wierzyć, że temat obwodnicy będzie zrealizowany. Była mowa podczas kampanii wyborczej o stu obwodnicach premiera Morawieckiego - my domagamy się tylko jednej.

- Kalisz jest najstarszym miastem w Polsce, jest dobrem kulturowym całego kraju, a przez rządzących w kluczowych kwestiach rozwojowych, inwestycyjnych jest pomijany, lekceważony. Urodziłam się w Kaliszu, tu żyję i chcę żyć i nie mogę już bezczynnie patrzeć, jak miasto ciągle czeka na budowę obwodnicy. Uważamy, że trzeba wywołać dużą presję społeczną, by zmobilizować zarówno parlamentarzystów, jak i władze miasta do intensywnych działań na rzecz powstania obwodnicy. Dzisiejszą manifestację pokazują wszystkie największe telewizje w Polsce, pokazują problem Kalisza, to ważne, bo szerokie nagłośnienie pozwoli dotrzeć nam do osób decyzyjnych, do rządu – mówi Agnieszka Gierz z Kalisz.reAkcja.

Z dzisiejszej manifestacji wejścia na żywo pokazywała telewizja Polsat News, swoje relacje przygotował też TVN24, TVP i Polska Agencja Prasowa. Kalisz.reAkcja zapowiada kolejne działania w zakresie budowy obwodnicy, ale też działalność społeczną w innych sferach życia miasta.

RED, fot. KB

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/