Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 30 listopad 2021 Godzina:
imieniny: Justyna, Andrzej

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Kaliski radny wnioskuje do prezydenta: konieczne przejścia dla pieszych na ścieżkach rowerowych

Tam, gdzie krzyżuje się ruch pieszych i rowerzystów na ścieżkach powinny być przejścia dla pieszych – z takiego założenia wychodzi radny Artur Kijewski, który z interpelacją w tej sprawie wystąpił do prezydenta. Jego zdaniem zniknęłyby dylematy, kto w takiej sytuacji ma pierwszeństwo na drodze. Zdaniem Krystiana Kinastowskiego są przecież znaki drogowe, które wystarczy respektować.

W Kaliszu każdego roku przybywa ścieżek rowerowych, a także rowerzystów, którzy się po nich poruszają. Coraz częściej wspomniane ścieżki, krzyżują się lub przecinają z chodnikami i traktami dla pieszych. Niestety nie wszyscy piesi i rowerzyści mają świadomość, kto ma pierwszeństwo – zauważył w interpelacji radny PiS Artur Kijewski. - Najlepszym rozwiązaniem jest przejście dla pieszych przez ścieżkę rowerową, gdzie zgodnie z przepisami piesi mają pierwszeństwo i pozwala to uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji. W związku z powyższym, interpeluję by w takich miejscach, gdzie jest największy ruch, wykonać brakujące nowe przejścia dla pieszych - dodał.

Zdaniem prezydenta Krystiana Kinastowskiego wystarczy stosować się do znaków.  

Od wielu lat przy projektowaniu nowych ciągów rowerowych oraz pieszorowerowych uwzględniane są wymienione przez Pana radnego rozwiązania. Znaki P-10 sukcesywnie umieszczane są przez Zarząd Dróg Miejskich także na istniejącej sieci dróg rowerowych w miejscach, gdzie występuje uzasadniona potrzeba wprowadzenia takiego oznakowania – odpowiada włodarz miasta.

Zapewnia jednak, że problem podniesiony przez radnego Kijewskiego zostanie szczegółowo przeanalizowany.

Niezależnie od powyższego informuję Pana radnego, że przeprowadzona zostanie szczegółowa analiza ciągów rowerowych na terenie Kalisza i wszędzie tam, gdzie przecinają się z ciągami pieszymi o szczególnie dużym natężeniu ruchu pieszego, a brakuje znaku P-10, będzie on wykonany. Jeżeli warunki pogodowe na to pozwolą, przedmiotowe oznakowanie zostanie zrealizowane jeszcze w bieżącym roku. W przeciwnym wypadku Zarząd Dróg Miejskich wykona oznakowanie do końca czerwca przyszłego roku, na etapie odnowy oznakowania poziomego ulic Kalisza – informuje prezydent.

MIK, fot. arch.

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/