Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 30 listopad 2021 Godzina:
imieniny: Justyna, Andrzej

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Kaliska policja apeluje do seniorów za pośrednictwem… banera

Sześcioro mieszkańców Kalisza i powiatu dało się oszukać w tym roku fałszywym wnuczkom, policjantom i rzekomym przedstawicielom różnych instytucji. Stracili oszczędności całego życia. Stąd pomysł kaliskiej policji, aby dotrzeć do seniorów w niebagatelny sposób - za pośrednictwem banera, który zawisł na ścianie budynku przy pl. św. Józefa.

Powodem tej inicjatywy jest przypadający 20 października Europejski Dzień Seniora.

Z tej okazji w Kaliszu pojawił się specjalny baner z napisem "Seniorze nie daj się oszukać", ostrzegający przed przestępstwami popełnianymi na szkodę osób starszych. Kochani seniorzy z okazji Waszego dnia życzymy Wam dużo zdrowia i .... nie dajcie się oszustom – apeluje w mediach społecznościowych kaliska policja.

Od lat seniorzy padają ofiarą przestępców podszywających się pod członków rodziny (oszustwa „na wnuczka”), czy przedstawicieli różnych instytucji, m.in. wodociągów, spółdzielni, czy wreszcie policji. Często, w dobrej wierze, oddają im oszczędności całego życia.

W tym roku zgłoszono nam 6 takich przestępstw. W sumie seniorzy stracili 200 tys. zł – dodaje asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Ostatnie takie zdarzenie miało miejsce w sierpniu br. 86-letnia kaliszanka przekonana, że współpracuje z policją, powiesiła na płocie reklamówkę z pieniędzmi, którą następnie przejęli przestępcy. Było w niej kilkanaście tysięcy złotych.

Mundurowi po raz kolejny apelują, aby nigdy nie przekazywać gotówki osobom nieznajomym, a o każdym podejrzanym telefonie informować komendę.

MIK, fot. KMP Kalisz

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/