Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Kosma, Damian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Kaliska mapa zagrożeń: aż 200 niepotwierdzonych zgłoszeń

Działa dopiero od blisko trzech tygodni, a już zarejestrowała ponad 300 zgłoszeń. Aż 200 z nich uznano za niezgodne z prawdą. Tak wyglądają pierwsze dni działania policyjnej mapy zagrożeń w Kaliszu. Nie brakuje również osób, które poprzez aplikację robią sobie żarty z policji.

Bo jak inaczej nazwać zgłoszenie mówiące o kłusownictwie w kaliskim Ratuszu czy dzikim kąpielisku na Głównym Rynku? Tego typu żartów na kaliskiej mapie zagrożeń pojawiło się około 20. Łącznie od początku działania aplikacji, czyli od 20 września do piątku 7 października na kaliskiej mapie zagrożeń pojawiło się aż 339 zgłoszeń. – Ponad 200 z nich zweryfikowano jako nieprawdziwe. Policjanci sprawdzali czy w danym miejscu występuje zgłaszane zagrożenie bezpieczeństwa, lecz nie mogli go potwierdzić. Wśród nanoszonych na mapę spraw dominują kwestie spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, nieprawidłowe parkowanie, przekraczanie dozwolonej prędkości i używanie środków odurzających- mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Mapa Zagrożeń to internetowa aplikacja tworzona przez samych mieszkańców. Na topograficznej mapie każdy może zgłosić problem, który występuje w konkretnym miejscu – na ulicy, w budynku, w okolicach lasu – jest dla niego uciążliwy i którym powinny zająć się odpowiednie służby. Do wyboru jest 25 kategorii.

Kiedy taka informacja dotrze do policji, zostanie zweryfikowana. Koordynator mapy zagrożeń (w przypadku Komedy Miejskiej Policji jest ich czterech) ma dwa dni na uruchomienie procedur sprawdzających i przekazanie informacji o zgłoszeniu konkretnemu policjantowi. Ten ma 5 dni, by je sprawdzić .

Taka forma kontaktu nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 i 997. - Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji, bo każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję policji – apeluje rzeczniczka kaliskiej Komendy. Zgłoszenie problemu poprzez mapę zagrożeń odbywa się anonimowo, co niestety może powodować takie sytuacje jak głupie żarty czy sygnalizowanie nieprawdziwych zdarzeń. Z jednego numeru IP można dokonać jednego zgłoszenia na dobę.

Mapę zagrożeń znajdziesz TUTAJ.

AG, fot. archiwum, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/