Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 16 październik 2021 Godzina:
imieniny: Florentyna, Dionizy

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Jako nastolatek uratował tonącego, a od kilkunastu lat służy w kaliskiej straży. Kpt. Damian Knop nowym zastępcą komendanta

Kpt. Damian Knop został zastępcą komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu. To kaliszanin, który służy w naszej jednostce od kilkunastu lat, a już jako 18-latek wykazał się odwagą i poświęceniem, ratując tonącego człowieka. Kpt. Damian Knop zastąpił mł. bryg. Macieja Saganowskiego, który 30 czerwca br. przeszedł na zaopatrzenie emerytalne. Uroczyste wręczenie aktu odbyło się w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu.

Kpt. mgr Damian Knop urodził 27 lutego 1984 r. w Kaliszu. W 2018 r. ukończył studia magisterskie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Kaliszu.
Służbę w Komendzie Miejskiej PSP w Kaliszu rozpoczął 1 marca 2007 r. na stanowisku stażysty. Przeszedł przez kolejne szczeble kariery zawodowej, zajmując kolejno stanowiska: młodszy ratownik, ratownik, dyżurny stanowiska kierowania. Od 1 października 2016 r. pełnił służbę w Wydziale ds. Kontrolno – Rozpoznawczych i BHP (obecnie Wydział Kontrolno – Rozpoznawczy), w którym zajmował stanowiska: starszy inspektor, starszy inspektor sztabowy, kierownik sekcji, a od 1 kwietnia 2020 r. naczelnik wydziału.  

W 2002 r., jako 18-letni chłopak, został wyróżniony przez Radę Gminy w Godzieszach Wielkich za odwagę, jaką wykazał się w czasie uroczystości obchodów 3 Maja, udzielając pomocy tonącemu człowiekowi.  Rok później został odznaczony Medalem za Ofiarność i Odwagę nadanym przez Prezydenta RP.  

Od wielu lat jest czynnym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Godzieszach Wielkich. Odbywał służbę zasadniczą wojskową w Bazie Technicznej Marynarki Wojennej, gdzie w 2006 r. został odznaczony przez Ministra Obrony Narodowej odznaką Wzorowy Marynarz.

Pożegnanie dotychczasowe i powitanie nowego zastępcy komendanta zorganizowano podczas uroczystej zbiórki w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu.

MIK, fot. mł. kpt. Szymon Zieliński, str. Katarzyna Kaczmarek

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/