Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 06 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Nikola, Jarogniew

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Interaktywna "Chatka Puchatka". Przedszkole wzbogaciło się o nowy sprzęt

M.in. dwa monitory interaktywne trafiły do Publicznego Przedszkola nr 18 „Chatka Puchatka” w Kaliszu. Nowoczesny sprzęt pojawił się w placówce dzięki inicjatywie lokalnej.

Pomysł o nazwie „Interaktywne przedszkole” miał na celu usprawnienie prowadzenia zajęć i umożliwienie zdobywania nowych umiejętności przez dzieci uczęszczające do placówki. Dzięki inicjatywie lokalnej do nauczycieli i dzieci trafiły dwa monitory interaktywne oraz laptopy.

Nowoczesny sprzęt komputerowy umożliwia lepszy dostęp do programów edukacyjnych - mówi Magdalena Nowak, dyrektor przedszkola. - Dzięki niemu dzieci odpowiedzialnie korzystają z technologii informacyjno-komputerowych pod fachowym nadzorem.

Całkowity koszt realizacji zadania to 25 tysięcy złotych, z czego 2,5 tysiąca złotych to wkład grupy inicjatywnej - Rady Rodziców przy Publicznym Przedszkolu nr 18.

Inicjatywa lokalna jest narzędziem umożliwiającym realizację zadań zgłaszanych przez mieszkańców w ich bezpośrednim otoczeniu. W jej ramach mieszkańcy zgłaszają pomysły i deklarują współudział w jego realizacji, który może mieć formę wkładu rzeczowego, finansowego lub pracy społecznej.

RED, fot. UMK

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/