Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Justyna, Lambert

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Gdzie na przejażdżkę? Trasy i ścieżki rowerowe w Kaliszu i okolicy

Gdzie bezpiecznie wybrać się na przejażdżkę rowerową z dzieckiem? – pyta w imieniu jednego z mieszkańców radny PO, Radosław Kołaciński. Jego zdaniem amatorzy dwóch kółek mają kłopot ze znalezieniem mapy ścieżek rowerowych na stronach internetowych miasta. Podpowiadamy więc, gdzie ich szukać.

Kaliszanie pokochali rowery, o czym świadczy chociażby popularność roweru miejskiego; od początku maja odnotowano już 11 tysięcy wypożyczeń, a w systemie zarejestrowanych jest 4700 użytkowników, z czego 1300 uczyniło to w tym roku. Według radnego PO Radosława Kołacińskiego mieszkańcy mają jednak problem ze znalezieniem bezpiecznych miejsc do rekreacji. – Podczas moich cotygodniowych rozmów z mieszkańcami otrzymałem od kaliszanina z osiedla XXV-lecia pytanie, na które nie byłem w stanie odpowiedzieć. Mieszkaniec ów poprosił mnie o informację, gdzie można znaleźć mapę ścieżek rowerowych znajdujących się na terenie Kalisza – pisze w interpelacji do prezydenta Radosław Kołaciński. – Argumentował to faktem, że chciałby bezpiecznie pojeździć na rowerze razem ze swoim 10-letnim synem. Ścieżki rowerowe uważa natomiast za najbezpieczniejsze ku temu miejsce, ale nie mógł na miejskiej stronie internetowej odnaleźć mapy tychże, na terenie Kalisza. 

Rzeczywiście, nie jest to proste, dlatego podpowiadamy: mapę można znaleźć na stronie Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Kaliszu oraz Miejskiego Systemu Informacji Przestrzennej. Ponadto na stronie Centrum Informacji Turystycznej (w zakładce „atrakcje turystyczne”, na podstronie "trasy rowerowe") zamieszczone są opisy tras rowerowych po okolicach Kalisza (znajdziecie je pod artykułem). Opracowanie powstało przy współpracy z Klubem Turystyki Kolarskiej „Cyklista”.

W Kaliszu jest obecnie około 47 kilometrów ścieżek rowerowych. Do końca 2019 roku miasto planuje budowę kolejnych 5 kilometrów.

MIK, fot. pixabay.com, CIT Kalisz

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/