Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Justyna, Lambert

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Firma zniknęła. Żadna inna nie chce dokończyć za nią boiska na Ogrodach ZDJĘCIA

Trawę koszą sami, ale i tak mało kto gra tutaj w piłkę, bo boisko na Ogrodach przecinają bruzdy ziemi. Dlatego czekają na wyrównanie, ale kiedy plac będzie zrobiony zgodnie z projektem nie wiadomo. Firma, która wygrała przetarg zniknęła, a miasto szuka nowej. Bezskutecznie.

Plac zabaw powstał, chociaż jak mówią mieszkańcy wysypanie całego terenu piaskiem utrudnia najmłodszym bieganie. Nie mówiąc już o wjechaniu tam dziecięcym wózkiem. Jednak ta część projektu została wykonana. Znacznie gorzej wygląda fragment, na którym miało powstać boisko: bruzdy ziemi, które uniemożliwiają bieganie, a próba gry w tym miejscu może skończyć się złamaniem nogi. I ten teren ma zrekompensować mieszkańcom utratę zielonego skweru kilka metrów dalej. - Po drugiej stronie ulicy jest przepiękny teren, na którym miasto już urządziło plac zabaw dla dzieci, gdzie będzie boisko dla dzieci. Tak, plac rekreacyjno-sportowy na Ogrodach, który zwyciężył w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego - zachwala Barbara Gmerek, wiceprezydent Kalisza.  

Pytana o to, jak sobie wyobraża grę w piłkę na tak wyglądającym boisku już bez zachwytu nad nim tłumaczy, że to wina przepisów. Jakich? Związanych z przetargami. - Musimy wybierać tych oferentów, którzy składają najniższą, najtańszą ofertę. To, że ktoś wygrał przetarg i zostawił to boisko w takim stanie to nie znaczy, że zawinił któryś z urzędników. Nikt boiska nie odbirał, zostały naliczone kary od tego wykonawcy i ten je zapłacił – zapewnia poirytowana dopytywaniem Barbara Gmerek, bo chociaż to zadanie z budżetu obywatelskiego, tym razem nie można zrzucić winy na Mateusza Nycka - byłego już pracownika magistratu, na którego miasto zrzuca wszelkie niepowedzenia.

Teraz Ratusz szuka wykonawcy, który będzie musiał zrobić odwodnienie terenu i jego rekultywację. Dopiero w tedy będzie można dokończyć boisko. Jednak na przetargi ogłaszane przez miasto nikt się nie zgłasza.

AW, zdjęcia autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/