Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 15 maj 2021 Godzina:
imieniny: Nadia, Cecyliusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

faktykaliskie.pl NOWA ODSŁONA

Przełomowy moment dla naszych czytelników, dla nas samych i całego miasta i regionu. Zaawansowany technologicznie, a jednocześnie intuicyjny i przyjazny w obsłudze portal informacyjny stoi przed Wami otworem! Prace nad nową odsłoną Faktów Kaliskich trwały równo rok. Prezentujemy Wam najnowocześniejszy portal w regionie. By w pełni zrozumieć jego nowe funkcjonalności i możliwości, musimy wybrać się w krótką podróż do przeszłości.

Jest styczeń 2015. Liczba odsłon na  faktykaliskie.pl przekracza 800 000 w miesiącu. Liczba jest imponująca i nieosiągalna dla większości lokalnych portali. Fakty Kaliskie wysuwają się na czołówkę najczęściej czytanych i cytowanych mediów w Kaliszu i całym regionie.

Wzrost oglądalności jest regularny i przewidywalny. Treści przygotowywane przez zespół doświadczonych dziennikarzy musiały doprowadzić do tego momentu. Kwiecień 2015. Przekraczamy swój pierwszy MILION odsłon.

Konkurencje pozostawiamy daleko w tyle, my zaś spoglądamy w przyszłość. A przyszłość to dostosowanie portalu do oczekiwań rzeszy czytelników i optymalizacja technicznych możliwości witryny, które muszą sprostać przypływowi kolejnych milionów odsłon. Latem 2015 roku rozpoczynają się prace nad nowym portalem.

Wykonawcą portalu, który właśnie odwiedzacie jest firma Ideo. Twórca ma na swoim koncie wiele realizacji publicznych witryn państwowych instytucji m.in. Kancelarii Prezydenta RP, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów RP, Senatu RP, kilku ministerstw i instytucji publicznych. Ideo ma też doświadczenie w tworzeniu stron związanych z mediami. Projektowała m.in. dla Polskiej Agencji Prasowej i spółki Wprost. Firma przyznaje, że platforma faktykaliskie.pl, to bardzo zaawansowana technologicznie aplikacja.

Przy projektowaniu nowej witryny przyświecały nam 3 podstawowe cele:

1.       Więcej informacji, więcej o każdej sferze życia

2.       Nowoczesna szata graficzna, więcej multimediów

3.       Interakcja z czytelnikami, więcej od nas dla Was

Powyższe cele zostały zrealizowane, a związane z nimi nowe funkcjonalności są już do Waszej dyspozycji.

Więcej informacji, więcej o każdej sferze życia

Informacje w głównym module AKTUALNOŚCI podzielone są na działy tematyczne. Dzięki temu szybko można znaleźć interesujące Was informacje. Ponadto pod każdym artykułem wyświetlamy hashtagi, które ułatwiają wyszukiwanie artykułów związanych konkretnymi frazami i pojęciami. Jest przejrzyście i szybko.

A teraz zupełna nowość. Moduł KATEGORIE, czyli działy tematyczne Faktów Kaliskich. Na pierwszym miejscu dział SPORT, jakże ważny dla tysięcy kaliszan. W dziale przedstawiamy najważniejsze informacje sportowe dotyczące wszystkich dyscyplin, które uprawiają kaliszanie. W module dużo miejsca poświęcamy kulturze i lokalnemu biznesowi. Serdecznie polecamy też dział REPORTAŻE. Przedstawiamy tam interesujące postacie związane z Kaliszem, ich dokonania i hobby. Dział pełen jest tematów o naszej wspólnej przeszłości i mrożących krew w żyłach historii. Reportaże Faktów Kaliskich to idealna lektura na wolne wieczory.

Dział tematyczny portalu ma w tej chwili cztery kategorie, ale wkrótce będzie ich więcej. Każdy czytelnik znajdzie tutaj coś dla siebie

W KATEGORIACH uruchamiamy również specjalną podstronę Fakty Regionalne. To tutaj znajdą się najważniejsze informacje z sąsiadującymi z nami powiatami, które niegdyś należały do województwa kaliskiego.

Nowoczesna szata graficzna, więcej multimediów

Realizację tego celu widać gołym okiem.  Zdecydowaną część portalu stanowią zdjęcia i materiały wideo.  W myśl naszej zasady, że lepiej pokazać niż opisywać, wszędzie gdzie się tylko da, każdą informację będziemy wzbogać nagraniem wideo i galerią zdjęć. Mamy też dobre wiadomości dla widzów Magazynu Miejskiego. Kończymy z kodowaniem obrazu za pomocą wtyczki Silver Light. Teraz MM retransmitowany z kanału YouTube, można oglądać na każdym komputerze i urządzeniu mobilnym. Bez dodatkowych wtyczek i aplikacji. Po prostu włączasz i oglądasz.   

Magazyn Miejski i materiały wideo można teraz oglądać na dowolnym komputerze, smarftonie i tablecie. 

Portal zbudowany jest w technologii Responsive Web Design. To oznacza, że Fakty Kaliskie dostosowują swój wygląd i funkcjonalność do urządzenia, na jakim nas czytasz. Struktura portalu zmienia się specjalnie dla komputerów PC, tabletów i smartfonów. Nowe możliwości techniczne mają także znaczenie dla naszych reklamodawców,  bo mamy dla nich więcej miejsc reklamowych, a bannery emitujemy w o wiele lepszej jakości i lepiej eksponowanych pozycjach.

Technologia Responsive Web Design sprawia, że widok i funkcjonalność portalu dostosowuje się do urządzeń mobilnych. Obraz "skaluje się" od układu 4 - kolumnowego w wersji PC, do 1 kolumny dla starszych smartfonów. 

Interakcja z czytelnikami, więcej od nas dla Was

 Fakty Kaliskie to coś więcej niż portal informacyjny. To platforma wymiany idei, pomysłów, opinii. Uruchamiamy komentarze pod artykułami zintegrowane z facebookiem. Teraz każdy może wyrazić swoją opinię, a integracja z FB pozwoli uniknąć anonimowej fali hejtu i bezkarności w internecie. Fakty Kaliskie są zintegrowane również z Twitterem, YouTube, Google +. Od dzisiaj informacjami z portalu możecie dzielić się  z internautami poprzez swoje ulubione portale społecznościowe.  Na nowych Faktach Kaliskich uruchomimy również ankiety dotyczące najważniejszych wydarzeń w mieście, by poznać Wasze opinie.  Do Waszej dyspozycji oddajemy kalendarz wydarzeń, a wkrótce dział Rozrywka z repertuarem kin, recenzjami i zapowiedziami.

Specjalnie dla Was uruchamiamy też rozbudowany dział ogłoszeń. Szybko i bezpłatnie możecie dodać ogłoszenie z galerią zdjęć i mieć pewność, że Wasz anons trafi do tysięcy czytelników.

Na koniec dziękujemy przede wszystkim Wam, że codziennie jesteście z nami i jest Was coraz więcej. Jeśli chcecie się podzielić z nami swoimi opiniami na temat nowego portalu, to piszcie na: redakcja@faktykaliskie.pl

REDAKCJA

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/