Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 15 kwiecień 2021 Godzina:
imieniny: Anastazja, Bazyli

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Eryk odzyskał skradziony rower! Udana akcja policji i naszych czytelników

W połowie stycznia informowaliśmy Was o kradzieży roweru. Zgłosiła się wtedy do nas mama 12 – letniego Eryka, któremu prosto z klatki schodowej ukradziono ulubiony jednoślad. Dzięki uważnej reakcji jednej z naszych czytelniczek i szybkiej akcji policji, rower udało się odzyskać.

Rower skradziono w nocy 13 stycznia z jednej kamienic przy ul. Wąskiej. Złodziej nie wiedział prawdopodobnie, że jest nagrywany przez monitoring. I to nagranie, dostępne TUTAJ  dało nadzieję pani Kasi, mamie Eryka na odnalezienie skradzionego sprzętu, a nam dało punkt zaczepienia do jakiejkolwiek reakcji.

Opublikowaliśmy to nagranie na naszym fanpage. Wideo miało prawie 25 tys. wyświetleń. Filmik obejrzała też jedna z naszych czytelniczek, która zwróciła uwagę na jeden wyjątkowy detal roweru: siodełko z niebieskim emblematem. Chcąca pozostać anonimowa kobieta przekazała nam telefonicznie, że taki rower  widziała w jednej z kamienic w Opatówku. Szybko przekazaliśmy pani Kasi dokładny adres, ona zaś podała go dalej. Trop okazał się właściwy. Dziś o odzyskaniu roweru poinformowała nas pani Kasia.

- Bardzo dziękuję redakcji faktykaliskie.pl i czytelnikom za pomoc, podane przez Was informacje pomogły w zatrzymaniu złodzieja. Bardzo dziękuję też policji, szczególnie policjantowi,  sierż. szt. Adriana Welke, który prowadził tę sprawę. Mój syn Eryk jest tak mu wdzięczny, że przygotował dla niego laurkę – mówi nam kaliszanka.

Policjanci ustalili, że złodziejem roweru jest młody kaliszanin. Zaraz po kradzieży sprzedał go za 50 zł na targowisku przy 3 maja. Nowy właściciel prawdopodobnie nieświadomy skąd pochodzi rower wrócił z nim do domu. Do Opatówka.

Eryk z bratem i  sierż. szt. Adrianem Welke z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, fot. KMP Kalisz

Dziś pani Kasia z Erykiem i jego bratem odwiedzili kaliską policję. Sierż. szt. Adrianowi Welke wręczyli prezentowaną tutaj laurkę.

MS, fot. czytelniczka Kasia

Inside Max P

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/