Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Kosma, Damian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Dłuższa linia nr 16?

Zamiast kończyć kurs na Obozowej będzie dojeżdżać do Rzymskiej? Taką propozycję wydłużenia linii nr 16 zaproponowali sołtysi sołectw Sulisławice i Sulisławice Kolonia. Jednak wszystko zależy od pieniędzy. Taka zmiana kosztowałaby miasto 510 tysięcy złotych rocznie.

„16” dojeżdża do pętli przy ul. Obozowej. Zgodnie z propozycją obu sołectw miałaby jeździć kilka kilometrów dalej - do pętli przy ulicy Rzymskiej. W ten sposób linia obsługiwałaby ulicę Zachodnią, przez którą w tym momencie nie kursuje żaden z autobusów miejskiego przewoźnika oraz ulicę Romańską, obsługiwaną przez 3C.

Informacja o pomyśle wydłużenia kursów autobusu nr 16 pojawiła się po interpelacji złożonej na marcowej sesji przez Mirosława Gabrysiaka. Radny stowarzyszenia „Wszystko dla Kalisza” zaproponował, by wspomniana już 3C dojeżdżała nie tylko do pętli przy ul. Romańskiej, ale kończyła kurs u zbiegu ulic Zachodniej i Piotra Sulisławickiego. – Po drodze można by stworzyć jeszcze jeden, a nawet dwa przystanki. Przy tej ulicy oraz kilku do niej dochodzących jest sporo domów, kolejne się budują w szybkim tempie – argumentował, składając interpelację Mirosław Gabrysiak. – Dzięki nowej pętli także mieszkańcy Kolonii Sulisławice mieliby znacznie bliżej do autobusu niż obecnie. Teraz najbliższy mają przy Wrocławskiej, więc muszą piechotą pokonać kilka kilometrów.

Radny dodał, że mieszkańcy tego sołectwa otrzymali jesienią pasy donikąd, więc tym bardziej mogą otrzymać od samorządu połączenie autobusowe z miastem. Takie jest wskazane, tym bardziej, że przy Zachodniej zlokalizowanych jest sporo firm i skorzystać mogą ich pracownicy, którzy ostatni, całkiem długi odcinek muszą pokonywać piechotą.

Jak się okazuje potrzebę połączenia komunikacją publiczną tego fragmentu Kalisza z centrum zauważył nie tylko radny, ale też sołtysi sołectw, których mieszkańcom wydłużona linia miałaby ułatwić życie. – Wariant wydłużający linię nr 16 zapewni nie tylko dostęp do komunikacji mieszkańcom ul. Zachodniej, ale rozszerzy już funkcjonującą obsługę komunikacyjną na ul. Obozowej, Romańskiej i Rzymskiej – odpowiedziała Barbara Gmerek, wiceprezydent Kalisza.

Jest tylko jeden problem. Pieniądze. W miejskiej kasie musiałby się znaleźć dodatkowo 510 tysięcy złotych. Tyle wyniosłaby rekompensata miasta dla KLA z faktu wydłużenia linii. Głosowania nad poprawkami w budżecie odbędą się na kwietniowej sesji.

AW, zdjęcie arch.  

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/