Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 październik 2021 Godzina:
imieniny: Kleopatra, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Długa kolejka do punktu pobrań w szpitalu. Pacjenci oczekujący na testy muszą stać na dworze

Lawino rośnie liczba zakażeń koronawirusem, a co za tym idzie – także przeprowadzanych testów. Każdego przed punktem pobrań w szpitalu ustawia się długa kolejka. Pacjenci są oburzeni, że muszą stać na dworze.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kaliszu ma pełne ręce roboty. Oprócz realizacji szczepień, a tych jest blisko 3 tysiące w tygodniu, pobiera także wymazy. Dyżurny telefon dzwoni bez przerwy.

Odbierający go funkcjonariusze WOT starają się sprawnie rejestrować zgłoszenia i zapisywać pacjentów na konkretne terminy i godziny. Zalecamy wysłanie wiadomości na dedykowany e-mail: napierala.testy@szpital.kalisz.pl, co zdecydowanie usprawni rejestrację - radzi Paweł Gawroński, rzecznik prasowy szpitala. - Niestety, wiele osób, które nie zdołały się dodzwonić - przychodzi osobiście bez zapowiedzi, a to wydłuża kolejki oczekujących. Zabiegamy o uruchomienie kolejnej linii telefonicznej, która umożliwi rejestrację osób na testy. Chcemy też wydłużyć czas funkcjonowania punktu ,,wymazowego” w celu jeszcze szybszego diagnozowania.

Szpital krytykowany jest także za fakt, że pacjenci oczekujący na wymaz muszą stać na dworze. Placówka zapewnia, że wkrótce się to zmieni.

Nadal czekamy na zapowiadane przez Stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko-Ostrowska pawilony namiotowe, w których ma być zlokalizowana zarówno poczekalnia, jak i wielostanowiskowy punkt pobrań. Tymczasem jednak kolejka na świeżym powietrzu w maseczce i odpowiednim dystansie pomiędzy osobami zapewnia większe bezpieczeństwo, niż tłoczenie oczekujących w jakichkolwiek pomieszczeniach - mówi Paweł Gawroński. - Co więcej - aby zapewnić realizację świadczeń medycznych dla naszych pacjentów, nie możemy osób potencjalnie zakażonych, wpuszczać na szpitalne korytarze, ryzykując powstanie ogniska COVID-19 w placówce.

Szpital apeluje do pacjentów, aby stawiali się punktualnie o umówionej godzinie, ale też nie przychodzi wcześniej, by nie tworzyć kolejek. Placówka zapewnia, że personel szpitala robi wszystko, aby pobrania przebiegały sprawnie i w możliwie najbezpieczniejszy sposób.

MIK, fot. AG

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/