Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 październik 2021 Godzina:
imieniny: Kleopatra, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Deweloper mieszkań nie oddał. Wkracza prokuratura

9 milionów złotych strat i bez większych nadziei na szybkie dokończenie tej inwestycji. Dlatego do sprawy niedokończonego osiedla Dębowe na kaliskim Tyńcu wkracza prokuratura. Przypomnijmy, kilkadziesiąt rodzin zaciągnęło kredyty lub zainwestowało oszczędności życia, by zamieszkać w nowo powstającym osiedlu. Deweloper budowy nie dokończył, a sytuacja finansowa jego firmy- jak mówią pełnomocnicy poszkodowanych – jest fatalna.

Budowa  trzech obiektów u zbiegu Dybowskiego i Raciborskiego ruszyła wiosną 2017 roku.  Inwestycja ruszyła, bo przyszli właściciele wpłacili na bankowy depozyt swoje środki umożliwiające deweloperowi rozpoczęcie prac.   I mowa tu o dużych pieniądzach.   30 rodzin wpłaciło łącznie 9 milionów złotych.

Początkowo szło wszystko zgodnie z planem, a deweloper budził zaufanie, bo przecież budował już wcześniej w Kaliszu i regionu.  Ale z czasem tempo prac na budowie malało, a deweloper przekładał kolejne terminy.  Mieszkania powinny być oddane do użytku już rok temu. Ale od kilku miesięcy na tym niedokończonym placu budowy nie dzieje się nic.   Deweloper spotkał się dwa razy z pełnomocnikiem poszkodowanych rodzin. Deklarował doinwestowanie i zakończenie budowy. Na trzecim umówionym spotkaniu się nie pojawił. A na budowie nadal pustki.  - Biorąc pod uwagę, że się nie wywiązał ze zobowiązań z pierwszego i drugiego spotkania, myślę, że kolejne spotkania nie mają sensu – ocenia Michał Gajda, adwokat, pełnomocnik 30 poszkodowanych rodzin.

 Jak ustalił Michał Gajda przedsiębiorca ma poważne problemy finansowe, a niedokończona budowa zamiast trafić do właścicieli mieszkań, może trafić do … komornika. – Z ksiąg wieczystych, z dokumentów w KRS wynika, że spółka jest bardzo obciążona i trudno oszacować czy z tych informacji wynika, że to są już wszystkie długi jakie spółka ma. Z tego co udało mi się ustalić jeden z kaliskich komorników wszczął postępowanie egzekucyjne, pojawiła się wzmianka o toczącej się egzekucji w tej księdze wieczystej dla nieruchomości, na której prowadzona jest inwestycja – mówi mec. Gajda.

 Wobec tej sytuacji poszkodowani zawiadomili prokuraturę. - Zawiadomienie dotyczy oszustwa i nie złożenia w terminie wniosku o ogłoszenie upadłości – informuje Michał Gajda.

Swoją sytuacją poszkodowane rodziny chcą zainteresować też władze miasta. W środę w tej sprawie spotkają się z prezydentem Kalisza Krystianem Kinastowskim.

MS, fot. archiwum 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/