Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Justyna, Lambert

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Czy ta trawa ma szansę wyrosnąć?

Takie pytanie zadają sobie mieszkańcy ul. Górnośląskiej, którzy obserwują, jak między parkingami na nowo zakładane są trawniki. - A kierowcy jak parkowali w tych miejscach, tak parkują nadal – pisze do naszej redakcji czytelnik portalu. Co na straż miejska? – Dopóki trawa nie wyrośnie, nie możemy wystawiać mandatów – odpowiada. I kółko się zamyka…

Na problem zajeżdżonych trawników mieszkańcy zwrócili nam uwagę już w ubiegłym roku. -  Po remoncie ulicy w 2014 roku zostały powiększone i od nowa założone trawniki, niestety nie zostały w żaden sposób zabezpieczone, ogrodzone – żaliła się czytelniczka portalu faktykaliskie.pl. -  Kierowcy notorycznie parkują w tych miejscach, niszcząc tym samym prawie jedyną zieleń na tej ulicy. Telefony do straży miejskiej niestety nic nie pomagają.

Komendant jednostki tłumaczył wówczas, że skoro w tych miejscach nie ma trawy, nie można mówić o niszczeniu zieleni, a co za tym idzie – karać parkujących tam kierowców. Przyszła wiosna i problem powrócił. - Panowie od zieleni od nowa zakładają trawniki, a kierowcy jak parkowali w tych miejscach, tak parkują nadal. Może warto wrócić do tematu i zapytać ZDM, w jaki sposób i kiedy zamierza zabezpieczyć trawniki przed kierowcami - wandalami? – pisze do nas mieszkaniec ul. Górnośląskiej. Straż miejska odpowiada jednak to samo, co przed rokiem: - Dopóki trawa nie wyrośnie, nie będziemy wystawiać mandatów – mówi Dariusz Hybś, komendant Straży Miejskiej Kalisza. Jak ma jednak wyrosnąć, skoro na nowo posianej trawie znowu parkują samochody?

Taką sytuację czytelniczka naszego portalu zarejestrowała rok temu. W tym roku, jak twierdzi inny czytelnik, sytuacja się powtarza. Według straży miejskiej, dopóki nie widać trawy, naruszenia przepisów nie ma

Urzędnicy nie podzielają stanowiska komendanta i uważają, że jest to kwestia interpretacji przepisów. Między ratuszem a komendą straży wyraźnie brakuje porozumienia w tej sprawie. – Trzeba zrobić wszystko,  by przywrócić zieleń na tak reprezentacyjnej ulicy – mów Krzysztof Gałka, wicedyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Kaliszu i zapewnia, że będzie rozmawiał z wydziałem środowiska. – Nie widzę innego wyjścia, jak ogrodzić te skrawki zieleni, przynajmniej do czasu, aż ta trawa wyrośnie - dodaje.

Oby nie okazało się, że za moment nie będzie już czego ogradzać.

MIK, fot. czytelnicy portalu

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/