Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Kosma, Damian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Bezdomna ciężarna w pustostanie

Kobietę w zaawansowanej ciąży zastali w pustostanie kaliscy strażnicy miejscy. Bezdomna odmówiła przyjęcia pomocy, a kilka dni później urodziła córkę. To już jej czwarte dziecko, wszystkie porzuciła.

Do pustostanu – dawnego przedszkola przy al. Wojska Polskiego strażnicy miejscy zawitali w ubiegłym tygodniu. Zimą mundurowi i pracownicy socjalni w szczególny sposób interesują się bezdomnymi. – W ubiegłym tygodniu patrol przekazał nam informację, że w opuszczonym budynku, w sali przedszkolnej, przebywa kobieta z konkubentem, która może być w 6. miesiącu ciąży. Pani odmówiła jednak przyjęcia jakiejkolwiek pomocy, broniła się rękoma i nogami – mówi Dariusz Hybś, komendant Straży Miejskiej Kalisza.

O sytuacji kobiety strażnicy powiadomili Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaliszu. Pracownikom socjalnym jest ona dobrze znana. – Ta pani już urodziła, to jej czwarte dziecko. Wszystkie zostawiła w szpitalu, również to ostatnie – mówi Eugenia Jahura, dyrektor MOPS w Kaliszu.

Świeżo upieczona matka wypisała się ze szpitala i dotychczas nie ustalono miejsca jej pobytu. – Sprawdzaliśmy, czy nie potrzebuje pomocy, ale w pustostanie, w którym przebywała ostatnio nie zastaliśmy ani jej, ani jej konkubenta. Generalnie jednak ta pani nie chce przyjmować żadnej pomocy od nas. Utrzymuje się z żebractwa – dodaje Eugenia Jahura.

Kobieta ma 26 lat. W Kaliszu zamieszkała blisko 10 lat temu. Przebywała m.in. w Domu Życia na Winiarach, a także w lokalu socjalnym przy ul. Noskowskiej. Od jakiegoś czasu nie ma stałego miejsca pobytu. Nie skorzystała też propozycji kaliskich strażników miejskich, by przenieść się do Schroniska dla kobiet w Ostrowie Wielkopolskim.

MIK, fot. arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/