Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 październik 2021 Godzina:
imieniny: Sabina, Florencjusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Bez niespodzianki. Dyrektor kaliskiego szpitala wybrany

Niespodzianki nie ma. Dyrektorem kaliskiego szpitala zostanie Radosław Kołaciński. Komisja konkursowa zarekomendowała go Zarządowi Województwa Wielkopolskiego, a ten na czwartkowym posiedzeniu zaakceptował tę kandydaturę. Radny Platformy Obywatelskiej był jedną z ośmiu osób ubiegających się o fotel szefa „okrąglaka”.

Oferty złożyło osiem osób, ale jedna nie spełniła wymogów formalnych, dlatego ośmioosobowa komisja spotkała się z siedmiorgiem kandydatów na dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny. Rozmowy, na które nie stawiły się dwie osoby odbyły się w ubiegłym tygodniu. W tajnym głosowaniu największą liczbę punktów otrzymał Radosław Kołaciński i to on został zarekomendowany Zarządowi Województwa Wielkopolskiego. Na czwartkowym posiedzeniu, 21 lutego kandydatura obecnego wicedyrektora szpitala w Wolicy i wieloletniego radnego Platformy Obywatelskiej, została zaakceptowana. Został powołany na 6 lat, począwszy od 1 marca br. 

Radosław Kołaciński pracę zaczynał w Funduszu Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego SA, gdzie był przewodniczącym Rady Nadzorczej. W 2008 rok został prezesem zarządu Energetyki Kaliskiej. Tę funkcję pełnił do kwietnia 2016 roku. Od 2007 roku do grudnia 2017 był przewodniczącym Rady Społecznej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny, obecnie jest jej członkiem. Od maja 2011 do 2016 był też członkiem Rady Nadzorczej spółki Szpitale Wielkopolskie. A od czerwca ubiegłego roku jest także przewodniczącym Rady Nadzorczej Wojewódzkiego Zakładu Opieki Psychiatrycznej. 1 stycznia 2018 roku został wicedyrektorem ds. administracyjno-eksploatacyjnych Wojewódzkego Specjalistycznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy.

AW, zdjęcie arch. 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/