Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Tekla, Liwiusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Bez biletu w jedną stronę dla prezydenta, ale z koncertem Sylwii Grzeszczak i Perfektu. Rusza głosowanie w BO 2019

41 zadań ogólnomiejskich i 80 lokalnych – spośród tylu projektów mogą wybierać kaliszanie w Budżecie Obywatelskim na 2019 rok. Niespodzianek wśród zgłaszanych propozycji nie ma. Nowością jest możliwość oddania głosu przez wszystkich, nawet dopiero co urodzonych, kaliszan oraz dodatkowa weryfikacja biorących udział w plebiscycie.

Kaliszanie zgłosili łącznie 171 zadań. Mieli na to czas od końca kwietnia do początku czerwca. Przez całe lato trwała weryfikacja projektów. 50 z nich odrzucono. - Były propozycje zadań, które nie stanowiły zadań własnych gminy ani powiatu. Wartość zadań przekraczał kwotę, która jest do dyspozycji w ramach budżetu obywatelskiego, zdarzało się, że zadania są sprzeczne z planami zagospodarowania przestrzennego oraz strategią rozwoju miasta i były inne powody np. zadanie już jest w trakcie realizacji przez miasto, dlatego by nie dublować takie zadania były odrzucone – wyjaśnia Piotr Cieślak, naczelnik Wydziału Partycypacji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kalisza.

Mieszkańcy Kalisza mają 121 zadań. 41 ogólnomiejskich i 80 lokalnych. Propozycje są standardowe zdradza Piotr Cieślak. - Oczywiście są to inwestycje drogowe, budowa chodników, remonty dróg, wydarzenia kulturalne czyli projekty miękkie. W tym roku mamy mniej placów zabawi siłowni plenerowych. Myślę, że rynek się nasycił,stąd jest ich mniej.

Jest też kilka oryginalnych propozycji jak np. "Bilet PKP do Radiomia w jedną stronę dla Grzegorza Sapińskiego", ta zweryfikowana negatywnie lub już z pozytywną oceną "Wesołe środy", "Inteligentne ławki", "Łąki kwiatowe wzdłuż Bursztynowego Szlaku" czy "Hamaki miejskie w kaliskich parkach".  

Głosowanie ruszy 3 września i potrwa do 28 września. Każdy mieszkaniec, od dnia narodzin, może wskazać maksymalnie trzy wybrane przez siebie zadania ogólnomiejskie i trzy lokalne, ale może też wskazać po jednym lub dwa. Ze względu na zeszłoroczne perturbacje kiedy za kilka osób w Kaliszu zagłosował ktoś inny wprowadzono dodatkową weryfikację. - Żeby móc zagłosować trzeba podać imię, nazwisko, adres zamieszkania podać czy jest się zameldowanym czy niezameldowanym mieszkańcem Kalisza i podać pierwsze imię matki i ojca i oczywiście zaznaczyć, że powyższe dane są moimi danymi i są zgodne z prawdą – instruuje naczelnik.

Głosować można internetowo na stronie bo.kalisz.pl lub kalisz.pl oraz w 25 punktach stacjonarnych, których wykaz także umieszczony jest w internecie i na słupach ogłoszeniowych. Wyniki poznamy do 31 października.

Lista zadań biorących udział w głosowaniu 

 

AW, zdjęcia autor, materiały UM

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/