Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Kosma, Damian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Będzie remont Domu Studenta "Bulionik" przy Łódzkiej

Blisko 2,2 mln zł na remont Domu Studenta ,,Bulionik” otrzymała Akademia Kaliska z Ministerstwa Edukacji i Nauki. Symboliczny czek wręczył rektorowi uczelni szef resortu nauki, prof. Przemysław Czarnek, który przyjechał w czwartek do Akademii Kaliskiej.

Minister edukacji i nauki odwiedził Instytut Centrum Doskonałości Badań Kół Zębatych. To właśnie tutaj studenci Wydziału Politechnicznego prowadzą badania naukowe, wykorzystując najnowocześniejsze technologie.

Instytut posiada szereg unikatowych urządzeń – mówili studenci i absolwenci Akademii Kaliskiej, którzy wcielili się w rolę przewodników. – Mogą być one wykorzystane przez przedsiębiorstwa z naszej okolicy, ale przede wszystkim stanowią doskonały punt wyjścia do prowadzenia badań naukowych. Z ich wykorzystaniem powstało wiele prac licencjackich i magisterskich. Znajduje się tutaj urządzenie, które jest jednym z 30. tego typu na świecie.

Wykorzystujemy fakt, że w Kaliszu funkcjonuje klaster lotniczy i blisko współpracujemy z przedsiębiorstwami tej branży – dodał rektor Akademii Kaliskiej, prof. Andrzej Wojtyła. – Nasi studenci nie muszą się martwić o to, czy po ukończeniu studiów będą mieć dobrą pracę. Jesteśmy dobrym przykładem, jak nauka wspiera rozwój nie tylko firm, ale również rozwój miasta.

W spotkaniu uczestniczyli również parlamentarzyści: Katarzyna Sójka, Jan Dziedziczak i Jan Mosiński, a także prezydent Kalisza Krystian Kinastowski.

Mam sentyment nie tylko do kaliskiej uczelni, ale również do tego miejsca, jakim jest Instytut Centrum Doskonałości Kół Zębatych, ponieważ sam projektowałem ten obiekt – powiedział prezydent ministrowi Przemysławowi Czarnkowi.

Szef resortu edukacji i nauki nie przyjechał do Akademii Kaliskiej z pustymi rękoma...

Cieszę się, że mogę wspierać waszą uczelnię, nie tylko w zakresie badań naukowych, ale również dofinansowania inwestycji. Dzisiaj przekazuję na ręce rektora symboliczny czek, który opiewa na kwotę ponad 2 mln zł. Żałuję, że nie mogę dzisiaj odwiedzić wszystkich obiektów Akademii Kaliskiej, ale zapewniam, że niebawem przyjadę do Kalisza kolejny raz – przyznał prof. Czarnek.

W imieniu całej społeczności akademickiej chciałbym gorąco podziękować panu ministrowi za finansowe wsparcie, a z remontu Domu Studenta ,,Bulionik”, w którym znajdują się również  sale wykładowe Wydziału Nauk Społecznych. Z tej inwestycji najbardziej ucieszą się nasi studenci – zaznaczył Łukasz Mikołajczyk, dyrektor administracyjny Akademii Kaliskiej.

Dom Studenta ,, Bulionik” dysponuje  191  miejscami noclegowymi. Oferuje zakwaterowanie  w pokojach 1-,2- i 3-osobowych wraz z łazienką, a  także w pokojach 2- i 3-osobowych ze wspólną łazienką na korytarzu.

RED za Akademia Kaliska

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/