Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 02 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Rafał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

,,Akademia Przyszłości’’ nadal poszukuje wolontariuszy

,,Akademia Przyszłości’’ szuka liderów i wolontariuszy do swojego projektu. Nadal brakuje ich w Kaliszu i w Ostrowie Wielkopolskim. Jeśli praca z dziećmi nie jest Wam obca i nie boicie się nowych wyzwań, to świetna okazja, by podzielić się swoją wiedzą i sercem z drugim człowiekiem. -Aby Akademia mogła działać w naszej okolicy i pomagać dzieciom, potrzebuje lidera i zespołu wolontariuszy. To dzięki takim osobom przyszłość dzieci może być lepsza – zachęca koordynatorka projektu, Anna Kozanecka.

Akademia Przyszłości to ogólnopolski projekt społeczny organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Jego głównym celem jest pomoc dzieciom ze szkół podstawowych. Projekt siostrzany do Szlachetnej Paczki powstał z inicjatywy księdza Jacka Stryczka w 2003 roku. Prosperuje do dziś i świetnie rozwija się także w naszym regionie. Jedynym minusem jest wciąż mała liczba wolontariuszy. A im więcej wolontariuszy, tym pomóc można większej grupie dzieci.

Pomoc Akademii jest wszechstronna. W takiej pracy chodzi o to, by być dla dziecka starszym przyjacielem, wsparciem i motywatorem. Chodzi głównie o pomoc w radzeniu sobie z problemami, zarówno tymi szkolnymi, jak i takimi, które doskwierają dziecku poza nią. Wiele dzieci ma niską samoocenę. Wolontariusz ma sprawić, że poprzez wspólne spotkania, naukę i zabawę dziecko zacznie w siebie wierzyć i nabierze odwagi. Jednocześnie ma być wzorem dla innych i pokazywać, że warto dążyć do swoich marzeń.

Tutor ma za zadanie spowodować, żeby podopiecznemu chciało się działać. Ma dać wzór, aby pokazać, że można żyć inaczej i warto dążyć do swoich marzeń. Tutorzy wzmacniają potrzebne cechy społeczne u dzieci, budują charakter, wspierają, aby dziecko nabrało odwagi, by walczyć z przeciwnościami i wyjść przed szereg, a nie chować się w cieniu – mówi Anna Kozanecka, była liderka, obecnie koordynator regionalny projektu.

W Kaliszu już kolejny rok działają dwa kolegia, w których nadal potrzebni są liderzy i jeszcze więcej wolontariuszy. To za sprawą coraz większego zainteresowania projektem i większej liczby potrzebujących dzieci. To, w jaki sposób odbywają się spotkania z dzieckiem, zależy tylko od wolontariusza, który sam musi opracować plan działania.

Zajęcia z dzieckiem odbywają się w czasie i terminie odpowiadającym wolontariuszom. Nie ma stałego schematu, jedyne wymagania to minimum jedna godzina w tygodniu. Istnieje jednak możliwość odrabiania zajęć. Spotkać można się dwa razy w tygodniu lub wydłużyć zajęcia – dodaje Anna Kozanecka.

Kandydat na lidera i wolontariusza przechodzi rozmowę rekrutacyjną i wdrożenie, po którym podpisuje umowę. Następnie może przystąpić do pracy na swoim stanowisku. Oba stanowiska poszukiwane są w niżej wymienionych placówkach:
- Szkoła Podstawowa nr 15 im. Szarych Szeregów w Kaliszu
- Szkoła Podstawowa nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Kaliszu
- Szkoła podstawowa nr. 5 im. Mieszka I w Ostrowie Wielkopolskim

Zgłaszać można za pośrednictwem linku: https://www.szlachetnapaczka.pl/superw/zgloszenie/?action=superw&place=menu Tutaj wystarczy zaznaczyć intersującą nas lokalizację, a strona sama przekieruje kandydata. Odpowiedzi na wszelkie pytania można uzyskać pod numerem tel. 661266566 u Koordynatora Regionalnego Akademii Przyszłości, Anny Kozaneckiej.

W Polsce działa ponad 200 kolegiów Akademii Przyszłości. Teraz jest szansa działać w jednym z nich, w naszym regionie.

JF, fot. Anna Kozanecka

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/