Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 30 listopad 2021 Godzina:
imieniny: Justyna, Andrzej

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Akademia Kaliska będzie kształciła trenerów tenisa ziemnego

W obecności Grzegorza Kulawinka, wiceprezydenta Miasta Kalisza, zostało dzisiaj podpisane porozumienie o współpracy, dzięki któremu Akademia Kaliska będzie kształciła trenerów tenisa ziemnego. Porozumienie podpisali rektor kaliskiej uczelni, prof. Andrzej Wojtyła, z prezesem Polskiego Związku Tenisowego Mirosławem Skrzypczyńskim oraz skarbnikiem związku, Tomaszem Matuszewskim.

Akademia Kaliska kształci studentów na kierunku wychowanie fizyczne – specjalność nauczycielska. W sierpniu bieżącego roku uczelnia wystąpiła do Ministerstwa Edukacji i Nauki o umożliwienie kształcenia studentów w ramach kierunku wychowanie fizyczne na specjalności sport. W dokumentach przesłanych do MEiN doprecyzowano, iż po 3-letnim cyklu kształcenia absolwent kierunku uzyska tytuł licencjata wychowania fizycznego ze specjalnością trenerską wybranych dyscyplin sportowych. Na mocy podpisanych porozumień z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej, Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce, Polskim Związkiem Kickboxingu Akademia Kaliska będzie kształciła trenerów co najmniej trzech dyscyplin sportu: piłki siatkowej, piłki ręcznej oraz kickboxingu. Teraz do tego grona dołączył Polski Związek Tenisowy.

Współpracujemy z Akademiami Wychowania Fizycznego w całej Polsce, ale jesteśmy otwarci również na współpracę z Akademią Kaliską – przyznał prezes Mirosław Skrzypczyński. – Widzę, że w Kaliszu jest dobry klimat nie tylko dla całego sportu, ale również dla tenisa ziemnego, zatem nie mieliśmy wątpliwości, by podpisać porozumienie.

Staramy się aktualizować i uatrakcyjniać naszą ofertę edukacyjną i po wynikach tegorocznej rekrutacji widzę, że to nam się udaje – powiedział rektor Akademii Kaliskiej, prof. Andrzej Wojtyła. – Uruchomienie dodatkowej specjalności na kierunku wychowanie fizyczne, na której będziemy kształcić trenerów, to dla nas kolejne wyzwanie, ale również szansa. Cieszę się, że w Kaliszu, który ma spore tenisowe tradycje, będziemy również przygotowywać do zawodu trenera miłośników tej pięknej dyscypliny sportu.

Bardzo cieszymy się z otwierania kolejnych kierunków na Akademii Kaliskiej, to wzbogaca i uatrakcyjnia szeroką ofertę uczelni. Liczymy na duże zainteresowanie  specjalnością trenerską w dyscyplinach: piłka siatkowa, piłka ręczna, kickboxing oraz tenis ziemny. Wniosek uczelni spotkał się z akceptacją ministerstwa, co stanowi potwierdzenie, że Kalisz jest miastem sportu - dodał  wiceprezydent, Grzegorz Kulawinek.

Uczelnia pozostaje otwarta na współpracę z kolejnymi związkami, szczególnie tymi, które sprawują nadzór nad popularnymi w Polsce dyscyplinami sportu.

kalisz.pl, KPM

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/