Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 29 listopad 2021 Godzina:
imieniny: Saturnina, Przemysł

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

5-latek zaatakował przedszkolankę? Interweniowało pogotowie ratunkowe

Miał użyć słów „Ty kur**” i kopnąć kobietę w gardło. Do tego bulwersującego incydentu miało dojść w… przedszkolu. Poszkodowana to nauczycielka, a domniemany sprawca to 5-latek. Dyrekcja mówi o nieszczęśliwym wypadku i nie potwierdza, że padł wulgaryzm.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 12 czerwca w Publicznym Przedszkolu „Jarzębinka” w Nowych Skalmierzycach. Jak podaje portal ostrow24.tv, który jako pierwszy opisał tę sprawę, dzieci bawiły się z nauczycielką (na dywanie – dop. aut.), gdy „nagle jeden z podopiecznych kopnął ją w krtań, mówiąc przy tym bardzo wulgarne słowa ‘Ty kur**’”. W efekcie do kobiety, która skarżyła się na duszności wezwane zostało pogotowie ratunkowe, a o sprawie jeszcze tego samego dnia powiadomiono rodziców dziecka. – Musieliśmy udzielić pierwszej pomocy nie tylko nauczycielce, ale psychologiczno - pedagogicznej również dla dziecka, bo było to dla niego traumatyczne zdarzenie – mówi Anna Walczak, dyrektorka przedszkola.

Incydent czy nieszczęśliwy wypadek?

Opis zdarzenia sugeruje, że 5-latek zaatakował nauczycielkę. Świadczy o tym chociażby rzekomo użyty wulgaryzm. - Jeżeli dziecko użyło takiego słowa, to nie jest to ani jego wina, ani nikogo z otoczenia, ponieważ dzieci powtarzają najróżniejsze słowa. Z tym się spotykamy bardzo często. Nie jest to nic nadzwyczajnego w dzisiejszych czasach, gdzie dzieci są osłuchane z takim słownictwem – cytuje Annę Walczak portal ostrow24.tv.

W rozmowie z naszym portalem dyrektorka nie potwierdza, że padł wulgaryzm. Nie chce też mówić o incydencie, lecz o nieszczęśliwym wypadku. - Dlatego nieszczęśliwy wypadek, że nie mogliśmy tego przewidzieć, nie mogliśmy temu zapobiec. Jeden z chłopców - tak podawał tamten portal, że kopnął, uderzył - w każdym razie została nauczycielka poszkodowana, a w jakich to było okolicznościach to trwa nasze postępowanie powypadkowe, jest powołany zespół – mówi portalowi faktykaliskie.pl Anna Walczak. Zapytana o rzekomy wulgaryzm odpowiada:  - Nie mam takiej wiedzy. Myślę, że będę miała wiedzę, jak skończy się nasze postępowanie wewnętrzne powypadkowe – dodaje dyrektorka.

W klasie, oprócz dzieci przedszkolanki, przebywała wówczas także pomoc nauczyciela. Do przedszkola "Jarzębinka" w Nowych Skalmierzycach uczęszcza 245 dzieci.

MIK, źródło: ostrow24.tv, fot. pixabay.com

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/