Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Kosma, Damian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Samorząd

Zobowiązanie Koalicji Obywatelskiej

Zobowiązanie dla Kaliszan podpisali w piątek członkowie Koalicji Obywatelskiej. Kandydat na prezydenta oraz kandydaci do Rady Miejskiej w ten sposób przekonują, że zawarcie symbolicznej umowy to gwarancja realizacji ich wyborczych postulatów. Wszystkie, jak podkreślają, powstały w oparciu o rozmowy, jakie przez ostatnie pół roku przeprowadzili z mieszkańcami Kalisza. Przy okazji przekonują, że to wybory ważne nie tylko dla przyszłości miasta. Od ich wyniku zależy też funkcjonowanie Wielkopolski.

Przywrócenie program budowy dróg osiedlowych. Partnerstwo i montaż finansowy ze spółdzielniami mieszkaniowymi, by wspólnie finansować budowę placów zabaw, skwerów i miejsc odpoczynku na blokowiskach. Budowa wielopoziomowych, stalowych konstrukcji, które rozwiążą brak miejsc parkingowych w mieście. Więcej pieniędzy na czystość w mieście. Podobnie jak na edukację, a do tego zwiększenie oferty pozalekcyjnej. Ciepłe posiłki i darmowy dojazd do szkół. Połączenie z autostradą A2. Pomoc dla schroniska. Finansowanie in vitro.  I oczywiście rewitalizacja śródmieścia. Tak wygląda symboliczny kontrakt Koalicji Obywatelskiej, której kandydat na prezydenta oraz kandydaci do Rady Miasta Kalisza podpisali w piątkowe przedpołudnie.  - Dzisiaj chcemy przyjąć wobec wszystkich mieszkańców Kalisza zobowiązanie do realizowania tego programu, który nie jest przez nas wymyślony, tylko to zadanie, które przyjęliśmy od mieszkańców Kalisza – mówi Dariusz Grodziński, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta miasta. - Bardzo realne, bardzo przez nas policzone i każdą z tych rzeczy można w przeciągu kadencji wykonać. Przygotowaliśmy planszę, którą podpisujemy swoimi nazwiskami jako gwarancję tego, że się zajmiemy tymi tematami.

Punkty jakie znalazły się w programie wyborczym, a tym samym w podpisanym zobowiązaniu powstały w oparciu o rozmowy, które członkowie Koalicji Obywatelskiej prowadzili z mieszkańcami Kalisza. Wszystko zostało przeanalizowane i policzone, dlatego kandydaci na rajców zapewniają, że w najbliższych pięciu latach są w stanie kontrakt zrealizować w całości. Przy okazji podkreślili, że wiele inwestycji zależy od połączenia sił miasta i województwa. - My idziemy razem, żeby samorząd wojewódzki przed PiS-em obronić. Obronić przed zachłannością ludzi, którzy byli przez 8 lat głodni i w tej chwili łapczywie konsumują pieniądze, stając się milionerami - dodaje Witold Sitarz, kandydat Koalicji Obywatelskiej do sejmiku. - Boimy się, że jeśli PiS przejąłby samorządy to nastąpi to samo w samorządach. Samorząd wojewódzki, koalicja nasza chce wzmocnić, zmniejszyć pozycję wojewody, a wzmocnić pozycję marszałka. W tej chwili są niepotrzebne dublowania.

Między władzami województwa – marszałkami a przedstawicielami rządu w regionach, czyli wojewodami. Dlatego Koalicja Obywatelska zachęca do udziału w wyborach.

AW, zdjęcia autor

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/