Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 październik 2021 Godzina:
imieniny: Klemencja, Jakub

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Samorząd

Zamiast strefy kibica - sportowe kino letnie

To już pewne. Od najbliższego piątku przy Złotym Rogu, zamiast drogiej strefy kibica, będzie funkcjonowało sportowe kino letnie. Na wielkim telebimie obejrzymy na pewno 5 meczów, którym towarzyszyć będą sportowe atrakcje dla całych rodzin. Na czas pokazów al. Wolności będzie zamknięta dla ruchu.

Strefy kibica w Kaliszu nie będzie ze względu na koszty, które zdecydowanie przewyższały zabezpieczony na ten cel budżet. Licencja kosztuje blisko 250 tys., podczas gdy pula, jaką zabezpieczyła Rada Miejska wynosi 185 tys. złotych. Ostatecznie mecz otwarcia, rozgrywki naszej reprezentacji i mecz finałowy obejrzymy wspólnie pod gołym niebem, tyle że w ramach sportowego kina letniego. Wszystko przy współpracy z dwiema firmami. Jedna odpowiada za stronę techniczną, druga za organizację imprezy, w tym wyświetlanie historycznych meczów naszej reprezentacji, jak i tegorocznych rozgrywek.  - W formie imprezy masowej mamy zapewnienie na 5 takich przekazów. Chyba, że reprezentacja Polski wyjdzie z grupy,  na co bardzo liczymy. Bez zwiększania środków, w tych samych pieniądzach, będziemy organizować kolejne imprezy masowe dotyczące meczów Polaków – tłumaczy Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza. 

A jak zapowiadają władze miasta sportowe kino letnie to nie tylko wspólne oglądanie zmagań piłkarskich. Pierwsze atrakcje już w najbliższy piątek, 10 czerwca podczas meczu otwarcia. - Przed samym meczem będą toczyć się rozgrywki minifutbolu dla najmłodszych. Na al. Wolności powstanie specjalne małe boisko – dodaje Piotr Kościelny, wiceprezydent Kalisza. 

Natomiast w niedzielę, 12 czerwca przed pierwszym meczem reprezentacji Polski odbędzie się festyn rodzinny z dmuchańcami dla dzieci i dorosłych. 16 czerwca, przed meczem z Niemcami czeka nas pokaz jazdy na deskorolkach, a 21 czerwca - zanim Polska zagra w ostatnim meczu grupowym - w ramach sportowego kina letniego odbędą się kolejne rozgrywki dla dzieci.

10 lipca, przed meczem finałowym, odbędzie się  występ zespołu redakcyjnego „Dwa cylindry” z udziałem redaktora Macieja Zientarskiego. W każdym z tych dni Aleja Wolności - od przejścia dla pieszych przy Złotym Rogu do gmachu sądu – będzie wyłączona z ruchu.

ESA, fot, autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/