Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Mira, Mateusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Samorząd

Z Plant Miejskich znikają ławki. To już oficjalnie teren budowy ZDJĘCIA

Kaliskie Planty to już oficjalnie teren budowy. Lada dzień ruszą tam prace budowlane. Na razie z parku zniknęły ławki i kosze, a wejścia do niego są odgradzane. Budowlańcy z ciężkimi robotami czekają aż zakończy się sezon lęgowy ptactwa, które żyje w koronach drzew na Plantach.

Drzewa w tej części miasta dają schronienie setkom ptaków. By mogły one spokojnie zakończyć okres lęgowy ekipy budowlane robią na razie to, co nie powoduje uciążliwego hałasu. Na początek zdemontowano ławki w części Plant od strony placu Kilińskiego, bo cały proces rewitalizacji będzie prowadzony etapami właśnie od strony pomnika Adama Asnyka. 

Wejścia do parku są odgradzane i jak prace ruszą już na dobre będzie obowiązywał zakaz wejścia na ten oficjalnie już teren budowy.  Ekipa remontowa wejdzie do parku na początku sierpnia. 

Inwestycja obejmie prace pielęgnacyjne roślin, wykonanie instalacji nawodnienia i przyłączy wodociągowych, nowej nawierzchni – informuje Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza. - Pojawi się też nowe oświetlenie, zamontowane zostaną ławki i inne elementy małej architektury. Pomnik Adama Asnyka zostanie oczyszczony i zakonserwowany.  Zgodnie z projektem nasadzonych ma zostać ponad 250 nowych drzew liściastych i 20 iglastych, ponad 10 640 krzewów liściastych i ponad 240 iglastych, 3000 bylin i ponad 1500 sadzonek traw. Przewidziano również stworzenie stref odpoczynku. Ponadto poprawiony zostanie układ komunikacyjny poprzez wykonanie chodników wzdłuż parkingu przy ul. Parczewskiego. Oświetlenie zostanie wymienione na nowe energooszczędne, wyposażone w oprawy kompatybilne z systemem zdalnego zarządzania.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/