Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 październik 2021 Godzina:
imieniny: Kleopatra, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Samorząd

Wieloletnie dyrektorki placówek edukacyjnych w Kaliszu przechodzą na emeryturę ZDJĘCIA

Prezydent Krystian Kinastowski oraz wiceprezydent Grzegorz Kulawinek podziękowali w poniedziałek dyrektorkom placówek oświatowych, które z końcem sierpnia przechodzą na zasłużoną emeryturę.

Są to: Henryka Mendyk – dyrektor Publicznego Przedszkola nr 19 z Oddziałami Integracyjnymi „Razem” w Kaliszu oraz Anna Piotrowska-Wągrocka – dyrektor Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Janka Bytnara „Rudego” w Kaliszu.

Przez wiele lat kierowały panie placówkami oświatowymi Miasta Kalisza. Dziękuję za zaangażowanie na rzecz edukacji dzieci i młodzieży. Mam nadzieję, że wymagająca, pełna wyzwań praca dyrektora przedszkola i zespołu szkół dostarczyła Paniom wiele satysfakcji. Jestem przekonany, że odchodzą Panie z poczuciem dobrze wypełnionej misji - powiedział prezydent Krystian Kinastowski.

Henryka Mendyk pełniła funkcję dyrektora Publicznego Przedszkola nr 19 z Oddziałami Integracyjnymi „Razem” w Kaliszu przez trzydzieści lat, tj. od września 1991 roku. Pracy pedagogicznej poświęciła 42 lata. W 2007 roku otrzymała nagrodę Ministra Edukacji Narodowej, a w 2018 roku medal Komisji Edukacji Narodowej.

Anna Piotrowska-Wągrocka była związana z Zespołem Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Janka Bytnara „Rudego” w Kaliszu przez 43 lata. Ze stanowiska nauczyciela przeszła na stanowisko wicedyrektora, sprawując tę funkcję przez 23 lata. Dyrektorem szkoły była przez 10 lat. W 2005 roku otrzymała nagrodę Ministra Edukacji Narodowej, w 2014 - Medal Komisji Edukacji Narodowej, a następnie, w 2017 roku zdobyła nagrodę Kuratora Oświaty.

Na emeryturę przechodzi także Małgorzata Anczykowska, która przez 16 lat kierowała Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym nr 1 im. Janusza Korczaka w Kaliszu. Wcześniej pełniła funkcję wicedyrektora ośrodka. W zawodzie nauczyciela przepracowała 31 lat. Została wyróżniona Medalem Komisji Edukacji Narodowej w 2011 roku, następnie nagrodą Kuratora Oświaty w 2012 roku i nagrodą Ministra Edukacji Narodowej w 2017 roku.

Do podziękowań przyłączyła się Ewelina Dudek, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Kalisza.

RED za: kalisz.pl, fot. Magdalena Bartnik 

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/