Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 02 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Rafał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Samorząd

Szkoły otwarte także w wakacje

Nie tylko świetlice, ale także niektóre szkoły będą organizowały w wakacje zajęcia dla dzieci i młodzieży. O tym, jak przebiegać będzie akcja „Wakacje w mieście” mówili w piątek na konferencji prasowej przedstawiciele Ratusza.

Blisko 700 tysięcy złotych, pochodzących z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, Miasto przeznaczy w tym roku na organizację obozów profilaktyczno – terapeutycznych oraz funkcjonowanie 7 świetlic socjoterapeutycznych. 270 dzieci z terenu miasta wyjedzie na obozy w Szałem koło Kalisza, a także do Głaz, Jastrzębiej Góry, Karpacza, Darłówka, Szklarskiej Poręby i na Mazury. – Po raz pierwszy chcielibyśmy na okres wakacji otworzyć szkoły – zapowiada wiceprezydent Kalisza Karolina Pawliczak. - W czterech szkołach w mieście, w różnych miejscach zorganizujemy zajęcia świetlicowo – rekreacyjno – animacyjne. Zajęcia te będą prowadzone w godzinach od 9.00 do 14.00.

Także w tym roku kontynuowany będzie program „Trener Osiedlowy – Kalisz 2016”. W wakacje dzieci będą mogły korzystać z minimum 10 obiektów typu „Orlik”. Dodatkowo w ramach działań profilaktycznych związanych z przeciwdziałaniem uzależnieniom, wraz z policją, strażą miejską i organizacjami pozarządowymi będą realizowane imprezy dla dzieci i młodzieży: 31 maja Bieg Urwisa w Parku Miejskim, 4 czerwca Dzień Dziecka w Szałem (od godz. 12.00), a 18 czerwca I Kaliski Bieg po Zdrowie „Biegnij z nami nie z uzależnieniami” (10.00 – 14.00, Park Miejski).

Wszystkie imprezy dla dzieci i młodzieży realizowane są w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii.

MG, fot. autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/