Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 16 maj 2021 Godzina:
imieniny: Szymoneta, Szymon

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Samorząd

Rozbudowany i z lokalem gastronomicznym? Młodzieżowi radni chcą zmian w skateparku

To jedno z ulubionych miejsc dzieci i młodzieży w Kaliszu. Skatepark przy ul. Parkowej pozwala rozwijać sportowe pasje młodych kaliszan i po prostu jest przestrzenią do aktywnego wypoczynku. Ale zdecydowanie można je ulepszyć. Swoje propozycje władzom Kalisza zgłosiła Młodzieżowa Rada Miasta.

Młodzieżowi radni wystosowali w tej sprawie interpelację do prezydenta Krystiana Kinastowskiego, a w ostatnich dniach spotkali się w Ratuszu z włodarzem Kalisza i naczelnikiem Wydziału Rozwoju Miasta.

Młodzi działacze chcieliby przede wszystkim rozbudowy skateparku, wzbogacenia go o dodatkowe elementy.

Jesteśmy jako MRMK zwolennikami, aby do roku budżetowego 2022 został wpisany projekt dodania poszczególnych elementów takich jak np. bowl, aby młodzież, jeżdżąca na deskorolkach czy hulajnogach miała więcej możliwości rozrywki. Jednocześnie poddajemy pod dyskusję konieczność istnienia w tamtym miejscu miasteczka rowerowego – wskazują młodzieżowi radni.

Dla skateparku był wykonywany projekt, który zawierał jego rozbudowę - wizualizacja jednak prezentuje wykonanie jedynie jednej dodatkowej atrakcji, a elementy na niej są umiejscowione blisko siebie, co może powodować potencjalne kolizje.

Chciałbym, aby to zadanie znalazło się w przyszłorocznym budżecie Kalisza, do czego będę namawiał Radę Miasta Kalisza. To potrzebna inwestycja, ponieważ miejsce to przyciąga wielu młodych ludzi, którzy ćwiczą w nim swoje umiejętności. Całemu procesowi inwestycyjnemu - już od fazy projektowej - będą się przyglądać młodzieżowi radni. Będzie to dla nich cenne doświadczenie i dobra lekcja wiedzy o samorządzie – czytamy na profilu prezydenta na facebooku.

Drugą kwestią jest lokal gastronomiczny, którego zdaniem młodzieży, brakuje w tych okolicach.

Taki lokal mógłby powstać przy otoczeniu KTW, Przystani Kalisz czy właśnie skateparku i z pewnością w miesiącach letnich byłby on w stanie się utrzymać z racji obecności w tamtym miejscu wielu młodych osób – wskazują młodzi kaliszanie.

Zmienić miałby się także regulamin korzystania ze skateparku. To ważna kwestia, by zwiększyć bezpieczeństwo, zwłaszcza po tragicznym wypadku, do którego doszło w maju ubiegłego roku. Zginął wówczas 16-letni Dominik.

Podczas jednego ze zjazdów rowerem z rampy drogę miała mu przeciąć dziewczynka na hulajnodze. Dominik, chcąc uniknąć zderzenia, najprawdopodobniej gwałtownie zahamował i spadł z roweru, uderzając głową w betonowe podłoże. Niestety nie miał na sobie kasku. Obrażenia, jakich doznał doprowadziły do jego śmierci. Prokuratura umorzyła sprawę, uznając że doszło do nieszczęśliwego wypadku.

Obecny regulamin rozmija się z rzeczywistością. Zabrania się w nim m.in. jeżdżenia hulajnogą po skateparku, a to właśnie amatorów tego pojazdu jest tu najwięcej. Młodzieżowi radni chcą również, żeby dzieci poniżej 13. roku życia spędzali czas w skateparku tylko pod opieką dorosłej osoby.

Jesteśmy za tym, żeby prawo dostosowywać do osób, które przebywają na tym terenie, a nie prawo wymyślać i czegoś zabraniać – twierdzą młodzi radni.

Skatepark w Kaliszu działa od 2016 roku, inwestycja została zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego.

JF, Młodzieżowa Rada Miasta Kalisza, Krystian Kinastowski – prezydent Kalisza/fb

***

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/