Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Kosma, Damian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Samorząd

Przetarg na remont Baszty Dorotki unieważniony!

Przetarg na rewitalizację Baszty Dorotki i jej najbliższego otoczenia został unieważniony. Zgłosił się tylko jeden oferent, a na dodatek za wprowadzenie w życie ambitnych planów urzędu, zażyczył sobie o ponad 200 tys. zł więcej niż Miasto planowało na ten cel wydać. Prace przy Dorotce miały się zacząć już z początkiem lata, ale teraz stoją pod dużym znakiem zapytania.

Plany były ciekawe. W samej Baszcie ma powstać wystawa poświęcona początkom Grodu nad Prosną. Na drugiej kondygnacji wszystko, co kojarzy się z najstarszą kaliską legendą, czyli tą o Dorotce i szewczyku Marcinku. Według projektu autorstwa dr Jolanty Wdowczyk, Dorotka ma spoglądać z baszty, przed którą ma siedzieć zamyślony i smutny Marcinek.

Obok tych dwóch postaci w Parku Miejskim pojawią się też cztery około 40-centymetrowe żaby, które nawiązują do legendy o św. Wojciechu, który przez rechot tych zwierząt nie mógł skupić się na modlitwie, dlatego postanowił je uciszyć.  Więcej o planach dotyczących tego miejsca piszemy TUTAJ.

Wizualizacje tej historycznej inwestycji są już gotowa. Wczesną wiosną władze Kalisza mówiły, że jej realizacja rozpocznie się z początkiem lata, a zakończy we wrześniu. Planów tych nie uda się zrealizować. Miasto ogłosiło dziś, że unieważniono przetarg. Zgłosił się tylko jeden oferent: firma z Wrocławia, która podejmie się inwestycji za 637 tys. zł. Miasto zabezpieczyło na ten cel tylko 420 tysięcy. Dlatego przetarg unieważniono. Procedura prawdopodobnie zostanie powtórzona, ale to stawia inwestycję pod dużym znakiem zapytania, bo nie wiadomo czy uda się ją zrealizować jeszcze w tym roku.

MS, fot. archiwum

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/