Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 październik 2021 Godzina:

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Samorząd

Powiększ prywatną strefę relaksu. Nowoczesny taras i sposoby jego aranżacji

Sprawnie ukończona budowa domu to radość dla całej rodziny. Cieszy nas elegancki salon, stylowa kuchnia i przytulna sypialnia. Relaksujemy się w komfortowej łazience i w reszcie wszystko jest tak, jak sobie wymarzyliśmy. Doskonałym uzupełnieniem kompletnego domu jest coraz częściej taras. To wyjątkowe miejsce, mające wielki potencjał. Jak wykorzystać go odpowiednio? Poznajmy zalety i możliwości tarasu.

Lokalizacja tarasu – wybierz odpowiedni projekt domu.

Kwestia lokalizacji tarasu powinna zostać rozstrzygnięta już na etapie wyboru projektu domu. Podejmując tą kluczową decyzję musimy określić, czy nasz taras będzie zlokalizowany z tyłu domu, od frontu, czy z boku. Jeśli przeglądamy projekty domów z wejściem od południa, to naturalną lokalizacją tarasu jest frontowa część budynku. Mamy wtedy do niego dostęp ze słonecznego salonu, który posiada południową ekspozycję. Taras na frontowej elewacji domu pełni tym samym funkcję reprezentacyjną i jest niejako wizytówką naszego domu.

Najczęstszą formą ulokowania tarasu jest jego budowa z tyłu lub z boku domu. Ma to związek z ukształtowaniem działki, jak powierzchnią i układem względem stron świata. Taras za domem najczęściej wychodzi na otwarta przestrzeń ogrodu. Jest swoistym łącznikiem, między wnętrzem domu (salonem), a przydomową strefą zieloną. Najlepsza lokalizacja dla tarasu, pod względem nasłonecznienia, to strona południowa i zachodnia. Jednak często taras jest traktowany jako miejsce bardziej odizolowane od słońca. Wtedy lokalizacja północna jest jak najbardziej pożądana. Taras od północy daje możliwość spędzania na nim czasu, szczególnie w letnie dni, od późnego popołudnia do zachodu słońca. Siedząc na tarasie za domem możemy swobodnie obserwować zachodzące słońce, gdyż najczęściej taras ulokowany jest poza obrysem budynku i żadna ściana nie zasłania na widoku na zachód.

Nowoczesne projekty domów są często tak zaprojektowane, że dają możliwość lokalizacji tarasu z boku, lub z tyłu budynku. Gdy już wybierzemy miejsce na nasz przyszły taras czeka nas kolejna przygoda – jak go stylowo i funkcjonalnie zaaranżować.

Dom przy Przyjemnej 18 bis - www.galeriadomow.pl

Relaks w pięknym otoczeniu. Pomysły na elegancki taras

Pomysłów na stylowy taras jest tyle ilu pełnych pasji inwestorów, którzy go realizują. Do zaaranżowania mamy kilka ważnych elementów, począwszy od podłogi, po aranżację zieleni i mebli, które się na nim znajdą. Nasze pomysły są niejako wymuszane przez typ tarasu, na jaki się zdecydowaliśmy. Generalnie możemy wyróżnić trzy typu tarasów: zadaszony, niezadaszony i taki o konstrukcji ażurowej. Ten ostatni to taras otoczony np. nowoczesną pergolą.

Jeśli posiadamy otwarty, niezadaszony taras kluczową kwestią jest dobór odpowiedniego materiału na podłogę. Najbardziej szlachetne, lecz i najdroższe są tarasowe deski wykonane z egzotycznego drewna. Są trwałe, eleganckie i przyjemne w użytkowaniu. Tańszą opcje stanowią elementy kompozytowe imitujące drewno. Popularnym sposobem wykończenia tarasowej podłogi jest również zastosowanie mrozoodpornego gresu.

Gdy wybraliśmy już podłogę, pozostaje skompletować odpowiednie meble. Przy odrobinie chęci oryginalne meble w skandynawskim stylu można zrobić samemu, przy wykorzystaniu palet EURO. Jeśli zdecydujemy się na zakup zestawu pamiętajmy, by był on wykonany z odpornych na warunki atmosferyczne materiałów.

Ciekawym pomysłem na aranżację tarasu jest wykonanie w jego obrębie ażurowej pergoli. To nowoczesne rozwiązanie powszechnie przyjęło się w rodzimym krajobrazie. Projekty domów z nowoczesną pergolą stanowią coraz szerszą ofertę sprawdzonych pracowni architektonicznych. Do wykonania takiej konstrukcji wykorzystuje się zazwyczaj beton i drewno, lecz można również skorzystać z zabudowy stalowej, czy aluminiowej. Ażurowa pergola jednocześnie pozwala cieszyć się słonecznym światłem oraz, kiedy trzeba zacienić nieco miejsce naszego odpoczynku. Dobór odpowiednich roślin pnących wzbogaci dodatkowo krajobraz naszego tarasu.

Jeszcze inną funkcjonalność posiada taras zadaszony. Jest to naturalne przedłużenie salonu. Przestrzeń, z której możemy skorzystać, w zasadzie, bez względu na porę roku i warunki atmosferyczne. Zadaszony taras może występować zarówno od strony salonu, jak i kuchni. W tym drugim przypadku staję się tarasem jadalnianym – idealne miejsce na śniadanie i łyk aromatycznej kawy, w słoneczny dzień.

Wybierając projekt domu z tarasem decydujemy się na stylowy i funkcjonalny bonus. Taras może dać wiele radości zarówno w leniwe popołudnia, jak i szalone wieczory, spędzone na spotkaniach w gronie przyjaciół. To kolejne miejsce w, którego klimat, bogate walory i niezrównany potencjał docenią najpełniej posiadacze domów.

artykuł sponsorowany

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/