Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Kosma, Damian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Samorząd

Potwierdzają swoje poparcie dla Dariusza Grodzińskiego

W ostatnich dniach Dariusza Grodzińskiego tłumnie popierali czołowi politycy Koalicji Obywatelskiej, a na kilka godzin przed zakończeniem kampanii swoją aprobatę dla niego potwierdziły osoby, z którymi zawarł wyborczy sojusz na gruncie miejskim. Wspólnym mianownikiem tego porozumienia, które tworzą w części jeszcze do niedawna samorządowi konkurenci, ma być hasło „Odnowa Kalisza”.

Tak Koalicja Obywatelska – zjednoczone siły Platformy i Nowoczesnej – nazwały swój program, który zaoferowały mieszkańcom grodu nad Prosną po kilkumiesięcznych rozmowach z kaliszanami.   I to ten program miał przekonać do poparcia polityka PO przez byłą kandydatkę SLD Karolinę Pawliczak i przez Zbigniewa Maja, byłego Komendanta Głównego Policji. - Tak naprawdę w większości jego punktów jest wspólny dla nas wszystkich. Powstawał bardzo blisko ludzi i taką politykę chcemy kontynuować. Prowadzić „Odnowę Kalisza”, będąc blisko ludzi. Kaliszanie zasługują na więcej, zasługują, żeby tutaj dobrze pracować, wygodnie żyć i żeby to się stało tu i teraz.

Dlatego wśród osób uczestniczących w spotkaniu z lokalnymi mediami był Zbigniew Maj, kandydat na prezydenta Kalisza ze stowarzyszenia "Tu i Teraz".  On także kilka dni po pierwszej turze wyborów udzielił poparcia Dariuszowi Grodzińskiemu. Dziś je ponowił, podobnie jak Karolina Pawliczak z SLD, która też była jedną z kontrkandydatek członka PO do fotela włodarza Kalisza, a przez kilka ostatnich lat zaciętą przeciwniczką jego partii w Radzie Miasta. – Kampania ma swoje barwy. Raz jest bardziej wojownicza, raz przebiega spokojnie. Na szczęście jesteśmy na finiszu ,a teraz nie czas na eksperymenty. To hasło, które warto powtarzać i warto powtarzać hasło i słowo, slogan „porozumienie”, bo my wspólnie to porozumienie tworzymy - powiedziała.

Przypomnijmy, że do tej pory relacje Dariusza Grodzińskiego i Karoliny Pawliczak były dość napięte. Przed I turą wyborów Karolina Pawliczak pozwała Dariusza Grodzińskiego w trybie wyborczym za twierdzenie dotyczące rzekomych zaniedbań, jakich miała dopuścić się jako wiceprezydent Kalisza w mijającej kadencji.   Grodziński był ostrym krytykiem Pawliczak w ostatnich czterech latach.  

Poparcia Grodzińskiemu udzieliła też kajakarka Marta Walczykiewicz.  - Dalej będę stała murem za osobami, które chcą wspierać sport, które kochają sport i dla których sport równie ważne jak dla mnie. Dariusz Grodziński jest taką osobą, dlatego ja swój głos oddaje na Dariusza Grodzińskiego – zadeklarowała utytułowana kajakarka. 

Barbara Oliwiecka z Nowoczesnej dodała, że takie poparcie dla kandydata Koalicji Obywatelskiej to wynik umiejętności jednoczenia wielu środowisk. Nie tylko związanych z Kaliszem. - To jest bardzo istotne, bo chcemy Kalisza otwartego, który będzie się dynamicznie rozwijał, kulturalnie, biznesowo, chcemy miasta nowoczesnego, które będzie otwarte ekologiczne i w którym będzie się dobrze mieszkań wszystkim pokoleniom – mówiła przedstawicielka Nowoczesnej.

A gwarancję miasta otwartego na współpracę ma zapewnić poparcie, którego w ostatnich dniach kandydatowi do fotela prezydenta Kalisza udzieli włodarze Łodzi, Poznania i Warszawy oraz marszałek Marek Woźniak i liderzy Koalicji Obywatelskiej, wszyscy to politycy Platformy Obywatelskiej. 

AW, zdjęcia autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/