Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Kosma, Damian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Samorząd

Pomysły PO na Kalisz

Parking wielopoziomowy, modernizacja al. Wojska Polskiego czy wymiana płyty na Głównym Rynku - to niektóre postulaty radnych Platformy Obywatelskiej, zgłoszone do projektu przyszłorocznego budżetu miasta.

Radni PO, na ręce prezydenta Grzegorza Sapińskiego, złożyli w sumie siedem projektów.  Jeden z nich dotyczy deptaka; zdaniem samorządowców konieczne jest najpierw wykonanie projektu, aby mieszkańcy i kupcy wiedzieli, jaki ostatecznie miałby on przyjąć kształt. – Teraz to jest pseudodeptak – uważa Eskan Darwich, radny PO.

Ograniczenie ruchu kołowego w śródmieściu niesie za sobą potrzebę rozwiązania kwestii parkingów, dlatego Platforma wnioskuje o budowę parkingu wielopoziomowego. Na jego lokalizację wskazuje m.in. dawną bazę KLA przy ul. Majkowskiej lub teren obecnego targowiska przy Nowym Rynku. - Takie parkingi, o powierzchni około 5000 m2, powstają w wielu polskich miastach. Mieści się na nich około 200 pojazdów. Jest to najczęściej konstrukcja żelbetonowa otwarta, prostokątna lub w formie okrągłej bryły – mówi Sławomir Chrzanowski, radny PO.

A jeśli nie parking przy Nowym Rynku, to przynajmniej uporządkowanie targowiska, aby to mogło spełniać standardy XXI wieku – proponują samorządowcy. Radni wnioskują ponadto o remonty dróg. Za najpilniejsze uważają: dalszą modernizacji al. Wojska Polskiego - na odcinku od Ronda Westerplatte do ul. Stawiszyńskiej, naprawę nawierzchni ul. Polnej oraz połączenia ul. Hanki Sawickiej z Dobrzecką. Wskazują też na potrzebę przebudowy nawierzchni Głównego Rynku, przypominając, że wykonanie tej inwestycji jest wciąż przekładane w czasie. Już w 2015 roku na ten cel zabezpieczona była kwota 4 mln złotych, która nie została wykorzystana przez Miasto również w roku bieżącym.

Ostatni z przedłożonych prezydentowi projektów dotyczy tematyki ekologii i ochrony środowiska. Radni postulują o znalezienie konkretnych rozwiązań, które pozwolą na realizację programu ochrony powietrza.

TD, MIK, fot. arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/