Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Justyna, Lambert

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Samorząd

Podsłuch w gabinecie przewodniczącego Rady Miejskiej? Urządzenie znaleziono w fotelu

Urządzenie mogące służyć do podsłuchu, znaleziono w gabinecie Jarosława Lisieckiego, przewodniczącego Rady Miejskiej w Ostrowie Wielkopolskim. Przedmiot złożony z płytki, kabla i owinięty taśmą izolacyjną był włożony do fotela. Sprawę zgłoszono policji i prokuraturze. Beata Klimek, prezydent miasta uważa, że sytuacja jest niepokojąca i bulwersująca. Być może teraz będą sprawdzone wszystkie pomieszczenia w magistracie.

Urządzenie znaleziono w poniedziałek w czasie prac porządkowych. Przy odkurzaniu i przestawianiu mebli w gabinecie Jarosława Lisieckiego, jeden z pracowników magistratu sprzątający pomieszczenie, wyczuł „coś” w fotelu stojącym w biurze. – Zauważył wystający kabel. Pociągnął i wyciągnął konstrukcję przypominającą urządzenie nagrywające – mówi Artur Kołaciński, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Znalezione urządzenie to niewielka płytka z czymś, co przypomina kondensator oraz mikrofon, owinięte taśmą izolacyjną, do którego przytwierdzony był 30-centymetrowy kabel. Pracownik, który dokonał odkrycia zgłosił sprawę kierownikowi Biura Rady Miejskiej, a ten przewodniczącemu, który sprawę telefonicznie zgłosił Beacie Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. – Tego dnia byłam na wyjeździe służbowym, ale natychmiast poleciłam wszczęcie wszelkich procedur obowiązujących w tego typu sytuacji – mówi Beata Klimek. – Zostali powiadomieni radcy prawni, policja i prokuratura. Urządzenie zostało zabezpieczone, policja przesłuchała też przewodniczącego oraz pracowników magistratu. Wydaliśmy też komunikat prasowy, ponieważ uważamy, że tego typu sprawa może rodzić wiele domysłów i spekulacji, dlatego opinia publiczna powinna wiedzieć o znalezieniu urządzenia mogącego służyć do podsłuchiwania i to w gabinecie przewodniczącego Rady Miejskiej. Urząd Miejski jest miejscem publicznym, więc sprawa jest tym bardziej bulwersująca, niepokojąca i jeśli potwierdzą się nasze przypuszczenia - niewiarygodna.

Beata Klimek i Jarosław Lisiecki we wtorek złożyli też wniosek o ściganie przestępstwa jakim jest podsłuchiwanie. W magistracie zastanawiają się również, czy należy sprawdzić inne pomieszczenia urzędu.

AW, zdjęcie arch. Artur Kołaciński, UM w Ostrowie Wielkopolskim  

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/