Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 15 kwiecień 2021 Godzina:
imieniny: Anastazja, Bazyli

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Samorząd

Gdzie te kamery w ratuszu?

Czy zapowiadane od ponad roku transmisje sesji Rady Miejskiej Kalisza w końcu ruszą? Jedno z głównych wyborczych haseł „Wspólnego Kalisza” nadal czeka na realizację. Opracowanie dokumentacji związanej z instalacją kamer w sali sesyjnej i sąsiadującej z nią konferencyjnej kosztowało już niemal 80 tysięcy złotych.  I na tym nie koniec.   

Za opracowanie dokumentacji technicznej odpowiedzialny był najsłynniejszy chyba człowiek z kaliskiego magistratu: Marcin Andrzejewski, mechanik precyzyjny, na początku szef, a od wielu miesięcy koordynator biura promocji, zatrudniony na umowę zlecenie. Kosztowną umowę. Samo opracowanie harmonogramu wdrażania systemu konferencyjnego i transmisji wideo kosztowało niemal 80 tysięcy złotych. Kiedy po długim oczekiwaniu taki dokument powstał wydawało się, że już nic nie stoi na przeszkodzie, by transmisje posiedzeń kaliskich rajców można było zobaczyć w Internecie. Na ostatniej sesji w 2015 roku, zniecierpliwiona Kaliska Inicjatywa Miejska pojawiła się w ratuszu ze swoja kamerą. Z papieru.

Po roku bezskutecznego oczekiwania na realizację wyborczej obietnicy rządzących, Kaliska Inicjatywa Miejska przyszła na sesję z własną kamerą. Z tektury

Usprawiedliwieniem dla Ratusza może być fakt, że data rozpoczęcia transmisji sesji padła dopiero pod koniec ubiegłego roku. Wcześniej jedynie zapowiada, że obrady będą pokazywane on-line, ale bez żadnych szczegółów. Teraz Piotr Kościelny, wiceprezydent miasta wyjaśnia, że od początku było wiadomo, że inwestycja będzie realizowana w 2016. Tak, by została sfinansowana z budżetu stworzonego przez obecną władzę. - Uzyskaliśmy potwierdzenie od pracowników merytorycznych, że dokumentacja specyfikacji jest gotowa. Myślę, że nie będzie przeciwwskazań, żeby na wiosnę prace nad montażem systemu w Sali Recepcyjnej i sali Nr 36 ruszyły – mówi wiceprezydent. – W inwestycjach zawsze wygląda to w taki sposób, że najpierw jest to kwestia projektu, uzgodnień, tak jak w tym przypadku z konserwatorem zabytków. Następnie jest to kwestia samego wykonawstwa tego systemu, czyli jego montażu i w zależności od tego, jak zapisy danego przetargu przewidują jest to kwesta wdrożenia, nauczenia pracowników obsługi.

Zgodnie z projektem w sali sesyjnej, oprócz kamer, pojawi się system umożliwiający radnym elektroniczne głosowanie oraz klimatyzacja. Dokumentacja dotyczy także sali numer 36, w których odbywają się konferencje i narady.

AW, zdjęcia arch. 

Inside Max P

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/